Dannii Minogue: Stále ve stínu slavnější sestry?

0
1447

Dannii Minogue prodala po celém světě přes 7 milionů kopií svých CD, stala se úspěšnou módní návrhářkou, podnikatelkou, moderátorkou a do historie své rodné Austrálie se zapsala mnohými (nejen) hudebními rekordy. Zkusme si ale zadat do jakéhokoli vyhledavače jméno Dannii Minogue a vyjede nám mnoho stránek, kde je Dannii popsána především jako mladší sestra slavné Kylie. Té Kylie, jež každoročně přichází s novými hity. Kylie, jejíž jméno znamená kvalitu. A Kylie, která prodělala rakovinu prsu a následně se vrátila na scénu ještě silnější, krásnější a úspěšnější.

Jenže jak se můžeme v mnoha biografiích dočíst, byla to právě mladší Dannii, co se těšila větší popularitě. Dodnes vzpomíná, jak jí Kylie pomáhala odepisovat fanouškům, když už nestíhala. Jenže časy se změnily a ačkoli Dannii vydala 5 sólových alb, jejichž singly se držely v hitparádách po celé Austrálii i Anglii na prvních příčkách, kdo z nás si vybaví ústřední melodii alespoň jediného hitu? Snad jen skalní fanoušek. Jenže proč? 

Danielle Jane Minogue vyrostla v australském Melbourne a už začátkem 80. let její talent obdivovali lidé v seriálu Home And Away, Skyways či v pěvecké soutěži Young Talent Time. První CD s názvem Dannii jí vyšlo v devatenácti letech, tedy roku 1990 a celá Anglie s Austrálií si zpívaly pilotní song “Love and Kisses”. S úspěchy se setkaly i další hudební počiny této drobné zpěvačky a mnoho z nich si odneslo platinu. Nikdy však pro lidi nebyla lákadlem a modlou jako Kylie.

S čímkoli Dannii přišla, kritika mluvila o Kylie. Jakoukoli nabídku přijala, kritika ji srovnávala opět s Kylie, která se proslavila sice později, zato však razantněji. Média postavila sestry proti sobě a v žádném případě nenechala Dannii v tomto souboji vyhrát. Ta tak nezažila opravdový pocit vítězství, i když pracovala do roztrhání. Kupodivu sestry Minogueovy proti sobě v soukromí nikdy nestály. Zeptáme-li se dnes Dannii na její sestru, celá se rozzáří. “Každý ví, že mám tu nejlepší velkou sestru na celém světě,” směje se a mluví o sestře s velkým respektem a úctou.

Možná je to tím, že se na Dannii za poslední čtyři roky štěstí usmálo i na jiných frontách. Zapomeňme proto na rozpustilou popovou zpěvačku, Dannii Minogue stojí za mnohými kolekcemi oblečení, našla se zřejmě i v moderování – stala se nejoblíbenější porotkyní soutěže X Factor a působila i v australské verzi Superstar. Je rovněž známou fejetonistkou britského magazínu Glamour a její dosud nejdůležitější role je role maminky, kterou se poprvé stala ve svých 38 letech.

Dannii Minogue je šťastná a jak sama říká, nikdy šťastnější nebyla. Nálepky mladší sestřičky Kylie se sice nezbaví, přesto jí může být největší zásluhou, že si vždy dokázala ustát veškerý tlak médií, kritiku a nepříliš lichotivé srovnávání, aniž by pocítila špetku zášti, závisti či nepřejícnosti. Nevěříte? Pak věřte, že s každou kritikou proti Dannii se její slavná a uznávaná sestřička Kylie vzbouří natolik, že dotyčným médiím odmítne poskytovat rozhovory nebo se pěkně rozohní na jejich účet . Z křehké princezny popu se tak stává dravá šelma, jež si hájí svou sestru. “Jsem na ní tak pyšná. Kdybyste věděli, co všechno musela dokázat,” dodává….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here