Fascinace: Hvězda pařížského autosalonu odhalena

0
1310

Dlouho očekávaný model Ferrari 599 SA APERTA se konečně dočká prvního veřejného přestavení. Přípravy tohoto modelu byly v plném proudu již v polovině roku 2010, veškeré informace ale zůstaly dobře utajeny. Hladové objektivy fotografů marně doufaly alespoň v jeden snímek z akce Pebble Beach Concours d´Elegance, která se konala letos v srpnu. Zde však proběhla pouze malá prezentace pro skupinu lukrativních zákazníků.

Týden před oficiálním představením se Ferrari rozhodlo nalákat návštěvníky autosalonu malou ochutnávkou v podobě fotografií a hrstky informací.

Ferrari 599 SA APERTA není jen tak obyčejným modelem. Tento kousek je oslavou 80. výročí vzniku designérského studia Pininfarina. I jeho název má svůj hluboký smysl. Písmena SA jsou iniciály křestních jmen Sergie a Anrea Pininfarinových, kteří pro Ferrari navrhli nejeden dokonalý automobilový design a vytvořili tak dokonalé supervozy z Maranella. Slovo APERTA potom v italštině znamená „otevřená“, což v tomto případě značí otevřenou karoserii.

Ani číslo 80 zde není opomenuto a má svůj důležitý význam. Vyrobeno bylo pouho pouhých 80 kousků tohoto supervozu. Naneštěstí všechny plánované kusy jsou již beznadějně vyprodány a budoucí majitelé nedočkavě čekají, až budou mít svého miláčka doma. Pokud vás tento model oslovil, můžete jen doufat, že se Ferrari rozhodne obohatit svou kapsu a pošle do výroby dalších 80 kusů.

Zburusu nový model Ferrari SA APERTA je kabriolet a má lehkou plátěnou skládací střechu, stejnou jako například Ferrari 550 Barchetta. Na první pohled si všimnete konstrukce ochranných oblouků za sedačkami řidiče i spolujezdce. Dále jsou zde vystaveny na obdiv elegantně tvarované boční hliníkové deflektory, design přední části vozu, prahy dveří a krásná litá kola, která jsou u Ferrari již nezbytností.

Designové změny poznáte i v elegantně a sportovně laděném interiéru. Malé změny si bystré oko všimne u čelního skla, které je více sklnoněné, a také u světlé výšky. Tyto nepatrné detaily zlepšují celkovou aerodynamiku celého vozu.

Přesné parametry výkonu dosud nejsou oficiálně známy. Jisté ale je, že se APERTA může pochlubit nízkou hmotností a také je zde špičkové vyztužení podvozku. Motor má samozřejmě umístěn vpředu a výkon, který tento model slibuje, by se měl rovnat číslu 493 kW (670 koní), které získá ve verzi Ferrari 599 GTO. V běžném podání má Fiorano pouze 620 koní.

Pařížský autosalon se koná od 2. do 17. října,  tak si premiéru nového Ferrari rozhodně nenechte ujít. Když už si ho nemůžete koupit, jistě bude zážitek prohlednou si z blízka divoký vůz z Maranella.

K vidění zde budou samozřejmě i další lahůdky od Audi, BMW, Lamborgini, Maserati, Porsche a dalších. Jistě je na co se těšit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here