5 nejdražších van světa

0
1561

“Numero Uno” mezi atypickými vanami. I tak by se dala popsat překrásná vana, která je vysekaná ze surového nerostu – z křišťálu. Skvostná vana  s názvem Baldi Rock Crystal byla vytesána z 2,5m vysokého bloku křišťálu, vytěženého v amazonských pralesích. Je skutečně komfortní (až pro tři osoby) a také je na ni poskytována záruka 200 let.  Za kolik že můžete tento křišťálový skvost mít? Pouhých  790 310 dolarů, což je v přepočtu na koruny směšných 13 813 040, a to se vyplatí…

Luxusní diamantová vana od designérky Lori Gardner je skutečným uměleckým dílem, které odráží nefalšovaný luxus. Výroba jediné vany trvala bezpočet hodin a vyžadovala naprosto precizní práci. Na speciálně upravený povrch vany bylo aplikováno celkem 44 928 kamenů značky Swarovski. Chcete-li mít doma tuto ikonu luxusu, připravte si 681 642 korun a ještě přihoďte něco málo za letenku do Kalifornie, kde  je vana k odkoupení za  39 000 dolarů.

Red Diamond je zase vana pro všechny, kteří mají temperament a vášeň v krvi – a taky zbytečných 824 962 korun (472 00 dolarů). Kromě toho, že je vana skutečně designově povedená,  zahrnuje také dlouhý seznam funkcí, kterými bude svého majitele hýčkat. V nabídce vymožeností najdete například konzoli vyrobenou z 42karátového zlata, osazenou krystaly (opět dílna Swarovski). Konzole ovládá dvě vodotěsné HDTV, které ovšem nejsou vidět, pokud se konzole nepoužívá. Kromě konzole vana disponuje i jinými vychytávkami – masážní funkce, vícebarevné osvětlení, dotykový sprchový panel, automatická dezinfekce a dokonce i stojany na šampaňské, pod jejichž blýskající se design se opět podepsala firma Swarovski.

S důstojným jménem Archeo a neméně “důstojnou” cenou – 1 180 765 korun (67 557 dolarů) je tato nádherná vana z masivní mědi vizitkou opravdového bohatství a luxusu. Na její výrobě se podílely desítky zručných a profesionálních řemeslníků. Více než 5 metrů dlouhá a 2,5 metru široká vana je dostatečně prostorná, aby se v ní pohodlně uvelebili 3 lidé. Kromě měděné, ručně tepané baterie  je součástí vany i skládací sprchová hlavice s jemnou kovorytinou na povrchu.

Baldi malachit je nádherná tyrkysová vana, jejíž autorka, designérka Luca Bojola, si za svůj doslova umělecký počin stanovila cenu 3 880 116 korun (222 000 dolarů). Vana ve tvaru historického korábu je vyrobena z přírodního ušlechtilého nerostu – malachitu – s dokonalou kresbou. Aby i tato vana nezaostávala za svými výše uvedenými “posh” kolegyněmi, zdobí ji barokní opěrné nohy z 24karátového zlata. No, nekupte to…

Článek vám v rámci exkluzivního partnerství přináší server Living.cz, přední český online magazín zaměřený na bydlení, dům a zahradu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here