Věc, která dokáže změnit náš život

2
2678

Kdybyste dali knihu do rukou člověka, který nikdy nic takového předtím neviděl a neví co to je, co by vám asi řekl? „Zvláštní věc, která vypadá jako obdélník. Má tvrdé desky a mezi nimi spousty papírů s černými kliky háky. Bez toho se svět jistě obejde.“ Jenže pak byste dodali, že tuto věc má každý člověk doma, dokonce i několik a jsou i plné budovy těchto zvláštních obdélníkových věcí. Nejspíš by se vás nechápavě, zeptal: „A proč?“ Důvod je jednoduchý, knihy nám otevírají dveře do světa nových nápadů a poznatků. Dokáží změnit naše myšlení i pohled na svět. Proto je tak důležité, abychom se každý den věnovali četbě opravdu kvalitních knih. Kniha totiž dokáže ovlivnit náš život!kniha

Knihy, které dokáží změnit náš život, jsou ty, které bychom mohli zařadit do svépomocných knih. Ať už se jedná o klasiku Myšlením k bohatství od Napoleona Hilla, Pravidla úspěchu od Jacka Canfielda nebo Bohatý táta chudý táta od Roberta Kiosakiho, jsou to knihy, které nám pomohou nejen otevřít oči a spatřit nové možnosti, ale také vytvořit spalující touhu po úspěchu.

Pokud budeme číst inspirativní knihy o úspěchu, penězích nebo životopisy a autobiografie, časem uslyšíme hlas, který nám bude říkat, že i my můžeme uspět! Četba o úspěchu vám pomůže vidět možnosti, jak docílit velikosti, stejně jako se to podařilo jiným. Příběhy lidí, kteří prošli od prohry k vítězství, nám slouží jako příklady toho, co se může stát a jakých výsledků můžeme docílit, pokud nikdy nepolevíme v tempu. Především nám pomohou dozvědět se, jak skutečně dosáhnout úspěchu.

„Kdykoli čtete knihu, čtěte ji tak, jako by ji autor napsal přímo pro vás.“ D. M. Green

Kniha dokáže probudit génia, který ve vás dřímá. Dokáže vás vybudit, abyste ze sebe vymačkali to nejlepší a nespokojili se jen s menšími úspěchy. A navíc dobré knihy vedou k dobrým myšlenkám, které vytvářejí lepší a úžasnější život. Kde jinde navíc dostanete šanci na soukromou „hodinu“ s odborníkem svého oboru?

„Ukaž mi, co čteš, a já ti řeknu, kým se staneš.“ autor neznámý

Někdo kdysi řekl, že vůdci jsou čtenáři, a tím vyslal do světa mocné poselství. Proto bychom si měli udělat ze čtení knih svůj zvyk a každý den se mu hodinu věnovat. Pokud ze zvyku vzejde závazek, který vás nutí každý měsíc přečíst 3 knihy, za pět let to dělá 180 knih, dost na to, aby se z vás stal odborník na úspěch.

2 KOMENTÁŘE

  1. Posledni dobou narážím pořád na jednu myšlenku, která souvisí s tímto článkem. Mám děti, které trpí dyslexií (porucha čtení) v takové míře, že nechápou co čtou, sotva prečtou slova do věty. Znamená to , že je tahle myšlenka přeceňována, nebo, že oni nikdy nemůžou být vůdci s vyzí, odborníci na úspěch? Podotýkám, že jedno z dětí je i přes tento hendykep vůdčí osobností v každém kolektivu, jen mu to vždy trvá trochu déle než tuto pozici získá, protože lidé na ní vždy hledí přes prsty k vůli její nemoci. Takže musí o tuto pozici bojovat mnohem více než vrstevníci. Trochu se v tom proto ztrácím, rád bych uvítal zamyšlení proč tohle doporučení nemusí fungovat pro všechny.

    • Milý Stando, děkujeme za komentář. Nějak jsem přesně nepochopil na co se přesně ptáte, takže to vezmu nějak po svém. V první řadě nás mrzí, že máte děti trpící dyslexií, ale to neznamená, že nemohou vůdčí osobnosti či odborníci na úspěch. Podívejte se například na pana Ivo Tomana, čím “trpí” a co všechno dokázal. Bohužel to, co si Vaše děti nemohou přečíst jim musí vysvětlit a naučit je jejich rodiče. Dyslexií netrpím ani nikdo z mého okolí, takže nevím o co přesně s tímto omezením jde. Ale tuším, že jim přečtení knihy nic nedá, tudíž vše, co se Vaše děti naučí přebírají z chování druhých, od Vás a svého okolí. Jejich kniha jste VY jako rodič.
      Lehce odbočím, znáte ten pocit, když si přečtete něco nového zajímavého v knize a pak nad tím dlouze přemýšlíte a postupně se Vám to vrývá do paměti, takže Vás kniha lehce změnila. U Vašich dětí to bude fungovat stejně jen si tuto novou myšlenku nepřečtou, ukážete jim ji Vy. Vy jim nasadíte tzv. “brouka do hlavy” a díky tomu se formuje jejich život.
      Doufám, že jsem Vám alespoň nějak pomohl a podařilo se mi odpovědět na Vaši otázku.
      Děkuji a přeji hezké dny Vám i Vašim dětem.
      S uctivým pozdravem Martin Olejník.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here