Tomáš Klus: Svět je tvá továrna na sny

1
2179

Jeho písně nám utkví nejen v hlavě, ale i v srdci. Texty tak jednoduché a možná právě proto je v nich taková síla. Shlédneme-li s ním rozhovor,  nakazí nás pozitivní energií. Proč? Na nic si nehraje, prostě “je”. A pro všechny z nás má jasné poselství, prostě si něco z hloubi srdce přejte a jděte za tím, ono se vám to splní. Tak jednoduché to je. Seznamte se, Tomáš Klus.

Tomáš Klus, český zpěvák a autor písní se narodil v Třinci. V mládí se věnoval sportu a dokonce vyhrál zlatou medaili v pětiboji. Budoucnost byla naplánovaná až příliš jasně. Měl dál pokračovat jako profesionální sportovec a pak trénovat malé děti jako trenér. Slibná předpověď, že? Jenže když se dostal do Prahy, rozhodl se, že se chce stát autorem svého vlastního příběhu.

18 letech vyměnil kariéru sportovce a začal od úplného začátku, jednoduše vzal svoji kytaru a rozhodl se stát zpěvákem. Na otázku, jak se mu to podařilo, odpovídá celkem jasně: “Prostě jsem si to přál.”

Začínal tím, že hrál po večerech v restauracích. Jakoukoli zkušenost, dobrou nebo špatnou považuje za možnost se něco naučit. Důvod proč nikdy nemá špatnou náladu, vysvětluje jednoduše.  “Snažím se pořád cítit skvěle. A daří se mi to.”

“Lidé by měli více zpívat, tančit a malovat, aby si více vychutnávali tu krásu kolem.” Tomáš Klus

Nedívá se na televizi, nečte noviny. Proč taky, raději žije přítomným okamžikem a stará se sám o sebe a ostatním doporučuje to samé. Je mu jedno jestli na jeho koncert přijde 20 nebo 200 000 lidí, dělal by to pořád, protože ho to vnitřně naplňuje, rád splyne s publikem a cítí tu sílu jednoty lidí.

Když přemýšlí o svém úspěchu, dodává: “Možná se mi to povedlo proto, abych ostatním lidem vzkázal: Ano, jde to! Pokud to opravdu ze srdce budete chtít a půjdete za tím, všechno se vám splní. Prostě to jde. Je jen na vás, abyste objevili to, v čem vynikáte, co vás baví a tomu se naplno věnovali.”

Český slavík teď získal nejlepší roli ve svém životě a to roli otce. Baví ho s jeho malou dcerou Jozefínou znovu objevovat svět dětskýma očima. “Moje dcera se vlastně stala mým učitelem a já jejím žákem. Je až neskutečné, jak děti dokáží naplno prožívat přítomnost.”

Jak říká, měli bychom zapomenout na minulost, ta už je pryč, z té se máme leda poučit. Nepřemýšlejme zdlouhavě nad budoucností, netrapme se na ní, protože stejně nikdy nevíme, co nám přinese a čím nás překvapí. Ale měli bychom se naplno odevzdávat přítomnému okamžiku a vnímat tu nádheru kolem nás.

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here