Prosperita a finanční zajištění ve 4 krocích

0
2932

Řešíte otázku finanční prosperity? Přijde vám, že ať vyděláváte kolik vyděláváte, stejně na bankovním účtu nikdy nic nezůstane? Peníze se jakoby rozutekly, jsou fuč? Chcete si udělat trochu pořádek ve svých financích? Víme, jak na to!

peníze

Jak je to jenom možné? Vždyť před Vánocemi jsem dostal 13. plat, a teď je v tahu… Snažíte se vydělávat stále více a více, ale není to nikde vidět?
Jak říká Robert Kiosaki:

Dejte si pozor na takzvaný ,,krysí závod“.

Neustále se honíme za financemi. Vyměňujeme čas za peníze. Když začneme vydělávat víc, konečně si pořídíme to vysněné auto, dům, dovolenou (dosaďte si to, co visí na vaší nástěnce snů). V době, kdy si pořídíme tyto hmotné statky, jsou s tím ale většinou spojené i vyšší náklady. Což znamená: Máte hezčí a dražší auto? Pravděpodobně budou náhradní díly také dražší. Máte prostornější dům a větší pozemek? Pravděpodobně bude i hypotéka, nájem, nutné opravy větší a dražší.

Je tedy vůbec možné dosáhnout svých snů, a přesto se z toho nezbláznit a netrávit celý život v práci? Samozřejmě, že ano! Pojďme se na to podívat…

4 kroky pro finanční prosperitu

Chytrá kniha 4 zákony finanční prosperity od Blaine Harrise a Charlese Coonradta popisuje první úkol: Pište si své příjmy a výdaje! Díky tomuto jednoduchému triku můžete vidět, co vám kde utíká a jestli by se dal utáhnout opasek. Možná vám přijde zbytečné psát si výdaj 250 Kč za dnešní snídani v restauraci (v dnešní době spíš ve výdejním okénku). Ovšem třeba na konci měsíce zjistíte, že těch snídaní nemuselo být zas až tolik, že by vám příprava domácí snídaně ušetřila pěknou sumičku, se kterou byste později mohli manipulovat.

Druhým úkolem je udělat si jasno ve svých snech a cílech. Kde byste chtěli být nebo kým byste chtěli být? Co byste chtěli vlastnit? Kam byste se chtěli podívat? Asi už víte o tom, že myšlenka, kdy jít do důchodu není tolik otázka věku jako spíš otázka peněz. Nebojte se být snílci! Protože když nebudete vědět, kam v životě směřujete, je jasné, že tam nedojdete a vaši budoucnost naplánují jen okolnosti.

Třetí úkol zní: Vždy zaplaťte nejdřív sobě. Zní to trochu divně? Máte co dělat, aby se z výplaty nejdřív uhradila hypotéka, leasing na auto, dětem kroužky, účty za mobily, nějaký ten dluh z mládí ještě chybí doplatit a mnoho dalšího…? Zkuste to udělat jinak. Ať je vaše finanční měsíční částka, s kterou hospodaříte jakákoli, vždy si dejte nejdřív 10 % stranou. Co pak s takovými penězi? V ideálním případně za nějaký čas můžete zainvestovat. Ušetřené penízky se také mohou hodit, když přijde nějaká nenadálá situace. Nemusíte ji tedy zrovna okamžitě řešit tak, že sáhnete po další půjčce.

Čtvrtý úkol? Investujte! Mějte oči otevřené a vybírejte si vhodné investice. Najděte si zkušeného člověka, který se v této oblasti pohybuje a může vám pomoct s dobrou investicí nebo i vy sami se můžete v této oblasti vzdělávat. Dnes máme tolik možností! Tak proč je nevyužít?

Helena Náprstková

 

Čtěte také: Jak moc souvisí peníze s přežitím?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here