6 tipů, jak začít plnit svá předsevzetí!

0
2212

V lednu jste byli plně přesvědčeni, že právě v těchto dnech budete chodit na akce bez cigaret, v o číslo menších kalhotách a okolo sebe budete rozhazovat úsměvy, jelikož jste na té nejlepší cestě, jak získat své vysněné místo. Od ledna uplynulo více než pár dní a vy chodíte stále ve stejném oblečení, nakupování vás přestalo bavit a o novém místě nechcete ani slyšet, protože jste pro jeho získání neudělali ani jeden krok. Kam se poděla ta předsevzetí a jejich plnění?předsevzetí

Jak se tedy vymanit z takto zaběhnutých dní a začít si konečně plnit svá předsevzetí? Velkolepá předsevzetí, velké oči a naivita, se kterou si mnozí z nás píšou dlouhé seznamy, jsou zpětně tím nejlepším vysvětlením, které podáváte ostatním a vysvětlujete tím to, že jste se nikam neposunuli. Inspirujte se našimi tipy, přestanete se vymlouvat a začnete se chlubit úspěšnými kroky.

Vezměte si před sebe původní lednový seznam, a sebekriticky ho zhodnoťte. Nikdo vás nebude soudit za to, že jste vyškrtli nesmyslná a hlavně nereálná přání, která jste ani nikomu neřekli. Zamyslete se a zkuste si představit, co lze splnit a na čem můžete pracovat tento rok.

Dalším důležitým krokem je stanovení přesnosti! Jestliže jste si napsali přání velmi stručně, v bodech a bez jakéhokoliv postupu, budou se vám zdát úkoly nesnadné, nudné a hlavně realitě velmi vzdálené. Zkuste si na ně udělat čas a na vybraná přání se zaměřit kritickým okem. Hlavním cílem bude, přání si co nejvíce zkonkretizovat a rozepsat. Definujte si je podle postupu, který povede k jejich uskutečnění. Předsevzetí se budou plnit snadněji a nebudou vypadat nijak děsivě.

Nefixujte se na žádné datum. Protože pokud víte, že nesplnění předsevzetí vás bude do daného dne stresovat a bude se to v plnění snů odrážet mnohem hůř, přestaňte se limitovat daty. Zkuste místo toho například řešit kvalitu a ne kvantitu. Plány a přání si plánujte na delší dobu. Ničeho se nevzdávejte, a když je porušíte, potrestejte se mírným trestem. Ne však tím, že budete své tělo a mysl vystavovat stresu a nervům, že jste něco nestihli. Stačí, že se daty stresujete v práci a ve škole.

Všechny plány a sny si plánujte a vizualizujte. Můžete používat papíry, diáře, notesy nebo nástěnky. Když budete mít na očích představy a vizualizované cíle, bude se vám pracovat lépe. S vlastní motivací bude souviset i nějaká kontrola. Co takhle zkusit kontrolu zvenčí. Pověřte tím svého kamaráda nebo partnera, který vás bude podporovat, motivovat a hlavně vás bude hlídat ve správném postupu.

S kontrolou souvisí i parťák. Nejen, že je dobré mít kontrolu, která bude nezávislá. Důležité bude i pracovat společně na nějakém cíli. Ve dvou se to lépe táhne a v předsevzetích je to stejné. Když se vám nebude chtít pracovat, druhý bude mít třeba den, kdy bude motivovaný a vytáhne vás z chmurných myšlenek. Jiný den mu tuto službu můžete poskytnout vy. Společně to zvládnete hravě!

Buďte skromní a radujte se z mála. Pokud se odměníte za postupnou cestu a nebudete se stresovat, že je plnění pomalé, bude se vám lépe pracovat. Vše má svůj čas a nic nejde okamžitě! Radujte se z každého krůčku, kterým jste překročili své hranice a posunuli se blíže k cíli.

Každému pomáhá něco jiného, na někoho cukr, na někoho bič. Všichni ale musíme pracovat, jinak to nepůjde. Zahoďte své lenivé myšlenky a vykročte za hranice své pohodlnosti!

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here