5 tipů, jak pracovat na svém vnitřním klidu

0
4072

Vnitřní klid je něco, na čem se dá pracovat. Je ale třeba pamatovat na to, že všechno důležité v našem životě záleží na našem vědomém rozhodnutí a vůli vytrvat. A to i přesto, jak obtížná nakonec celá cesta bude.

Vždy mějte na prvním místě sebe

Pokud nechcete, aby vám někdo něco dělal, přestaňte to samé dělat i jemu. Pamatujte na to, že nesete odpovědnost pouze za své pocity, myšlenky a činy. Mějte se rádi a chtějte pro sebe to samé, co byste chtěli pro člověka, kterého milujete. Možná vás napadá, že pak budete sobečtí a egoističtí. Ale tak to ve skutečnosti není, jedná se totiž o znak zralosti a vědomosti.

TIP: Absolvujte školení pro osobní rozvoj, díky kterému na sobě budete neustále pracovat.

Pečujte o sebe vědomě. Protože člověk, který dokáže vědomě pečovat sám o sebe, dokáže pomoct druhým. Ptejte se sami sebe, co vás činí šťastným nebo šťastnou.

Dává vám to, co děláte, smysl?

Zeptejte se sami sebe, co skutečně v životě chcete. Protože pouze pokud dokážete zformulovat své sny a vize, může dojít k jejich naplnění. Čas od času věnujte prostor i krátké rekapitulaci vašeho dosavadního snažení. Uvědomte si, co všechno jste prozatím zvládli, co jste překonali a co jste se naučili. Buďte ve svém životě vděční a hrdí sami na sebe.

Jsme naučeni na sdílení

Pro vnitřní klid je důležité uvědomit si, že již od pravěku jsme žili v tlupách. Členové takové tlupy si pomáhali a vzájemně se podporovali. A díky tomu jsme přežili. Tak proč v tom svým způsobem nepokračovat i teď?

V tlupě se nám zkrátka existuje lépe. Člověk, který zvládá všechno za všech okolností sám, není hrdina. Ale spíše hlupák.

Napojte se vědomě na své tělo

O své tělo za všech okolností pečujte a všímejte si signálů, které vám předává. Když vás začne něco bolet, zamyslete se, co se snažíte potlačit. Nezapomínejte jíst a dostatečně spěte. Berte si pravidelně dovolenou, když si o to vaše tělo říká.

Čas od času si dopřejte jen tak být a nic neřešit. Naučte se vidět krásu v padajícím listu ze stromu, pociťujte vůni kávy, poslouchejte jemný vítr kolem vás. Nebuďte stále online a užívejte si takové chvilky.

Seznamujte se s novými lidmi

A pečujte o vztahy s vašimi blízkými. Pokud chcete, aby se lidé zajímali o váš život, musíte se i vy zajímat o ten jejich. Jedině tak získáte vztahy, které nejsou povrchní, ale jdou do hloubky. Čím víc toho dáte, tím víc toho i dostanete.

Rozpoznávejte toxické vztahy a naučte se jim vyvarovat. Takové vztahy obvykle vysávají velké množství vaší energie. Zeptejte se sami sebe, zda to, co v takovém vztahu dostáváte, odpovídá ceně, kterou za to platíte.

Vyberte si některý z kurzů koučinku, které symbolizují efektivní nástroj pro váš osobní rozvoj. Díky jejich absolvování získáte užitečné dovednosti okamžitě uplatnitelné v praxi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here