Proč mysl šikanuje naše tělo?

0
4265

Naše mysl dokáže sama o sobě divy. Je dokonce tak mocná, že se může podepsat na našem fyzickém zdraví. Strach, obavy a stres se mohou stát zákeřnými nepříteli, kteří nám mohou způsobit nejen psychickou bolest, ale také nemoc nebo oslabení imunitního systému. Jak vyléčit mysl, která šikanuje naše tělo?

Zažili jste bolesti hlavy, břicha nebo zad, které vás zatěžovali natolik, že jste se rozhodli zajít k doktorovi, který vám řekl, že nenašel nic neobvyklého?

Pokud ani objektivní analýza neprokázala žádný problém, jak je tedy možné, že vás provází bolesti každý den? Možná, že příčina tkví úplně v jiné oblasti.

Říká se, že naše mysl je velmi mocná, i když si to často neuvědomuje. Vše, o čem přemýšlíme se nám jistým způsobem promítá do našeho života. A tak se často může stát, že naše mysl začne šikanovat naše tělo. Všimli jste si někdy, že existuje mnoho psychosomatických přísloví? „Už mě z vás bolí hlava“ nebo „Ten problém mi už od rána leží v žaludku“.

Jak se to tedy psychosomatické potíže projevují?

Vezmeme si základní příklad. Představme si, že zítra vás čeká důležitý pohovor v práci. Jak se teď cítíte? Těšíte se na to, nebo jste spíše nervózní? Věříte si, že uspějete, anebo se bojíte, že vás do práce nevezmou? Většina z nás se bude pravděpodobně přiklání k té druhé verzi. Asi již máme malé tušení, co se stane. Ráno se probudíme se žaludkem na vodě. Někteří z nás jsou dokonce tak nervózní, že zvrací. Dalším dobrým příkladem mohou být migrény a těžké bolesti hlavy způsobené stresem.

Naše hlava ani břicho není nemocné. Nemocná je často naše vlastní mysl, která se projeví na fyzické rovině. Poté ani 1000 doktorů nám nemůže pomoci.

Podívejme se na důležité body, které nám mohou pomoci:
  • Zjistěte příčinu
  • Vyřešte problém
  • Myslete pozitivně

Co je příčina toho, proč vám tak často bývá špatně? Jsou to problémy v rodině? Konflikt v zaměstnání nebo strach z neúspěchu? Sepište si, na co jste mysleli před tím, než vám začaly bolesti. Myšlenky vás dovedou k pravému zdroji příčiny a spouštěči těchto bolestí.

Poté co znáte příčinu, máte na půl vyhráno! Už víte, co vaše bolest způsobuje. A když toto víte, můžete problém vyřešit. Jestliže vás trápí vztahy v rodině, pokuste se přispět k vyřešení, jestli je to nedorozumění v práci, zkuste situaci usměrnit tak, aby vás to již více netrápilo. Občas to stojí nějakou tu dávku odvahy, ale odměna v podobě plného zdraví bude stát za to.

Možná nerozpoznáte všechno, co vám proletí hlavou. Přes den máme milion myšlenek a může být těžké všechny myšlenky kontrolovat. Avšak to, co můžeme lépe kontrolovat jsou naše vlastní pocity. Snažte se zaměřovat na to dobré, abyste měli co nejvíce pozitivních pocitů. Pokud se cítíte dobře, zkuste si tyto vibrace udržet co nejdéle. Pokud uvažujete pozitivně a cítíte se dobře, nezbyde již žádné místo na negativní pocity.

Psychosomatické potíže jsou častým problémem vznikající ze špatných pocitů a myšlenek. Někdy si ani nepřipustíme, že máme také problémy, jelikož nevěříme tomu, že by naše mysl byla tak silně propojena tělem. Avšak opak je pravdou. Nesmíme zapomínat na to, že my jsme pány své vlastní mysli, proto ji nedovolme, aby se z nás stali její otroci.

© Petra Zápotočná

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here