Říkáte si, že už by to chtělo svůj současný mobilní telefon vyměnit za trochu modernějšího technologického mazlíčka? Podívejte se na vychytávky, které jsou k dispozici těm, kteří nemusejí přepočítávat každou korunu, tedy lépe řečeno dolar. Máme pro vás pět nejdražších mobilů světa!
Kdybyste čistě náhodou nevěděli, co s přebytečnými 95,5 miliony dolary, máme pro vás řešení v podobě tohoto telefonu se slavným logem ukousnutého jablka. O vpravdě ohromující cenu se stará především jeden velký růžový diamant s osmnácti karáty. Tělo telefonu jinak pokrývá osmnáctikarátové zlato. Kdyby to na vás bylo přece jen moc, můžete si ovšem pořídit platinovou verzi, která je osazena modrým diamantem. Za tu dáte „jen“ 48,5 milionů dolarů. Tak tenhle telefon bychom asi nechtěli někde zapomenout. Levněji pořídíte i soukromé letadlo. O unikát se zasadila americká společnost Falcon. A kdybyste si k němu chtěli pořídit stylová sluchátka z platiny či zlata růžového nebo žlutého, máte možnost. Jen vám musí v peněžence zbýt na tento doplněk ještě pár drobných. Nachystejte si zhruba 300 000 $.
Svého času držel rekord, dnes se musí spokojit s druhým místem. Také na druhou příčku se vyšplhal výrobek „z kuchyně“ Apple. Dáte za něj sice na rozdíl od nejdražšího telefonu „pouhých“ 15,3 milionů dolarů, takže oproti jeho dražšímu kolegovi ho můžete mít v podstatě za hubičku, nicméně i tak se jedná stále o kousek za sumu úctyhodnou. Pochází z dílny Stuart Hughes, která se na podobné kuriozity specializuje. Za pozoruhodnou sumu může především černý diamant s hmotností hned dvacet šest karátů. Pro majitele tohoto skvostu byl také přístroj na zakázku vyroben. Z celkem pochopitelných důvodů si vlastník přál zůstat v anonymitě. Na mobil bylo v tomto případě použito hned 135 gramů čtyřiadvacetikarátového zlata a více než šesti stovek dalších menších diamantů.
I třetí příčku si pro sebe suverénně opanoval mobil od Applu. Svého času budil velkou pozornost a rozhodně bychom tedy nemohli říci, že si dnes utrhne ostudu. Zájem na sebe stále dokáže přitáhnout kombinací osmnáctikarátového žlutého, bílého a růžového zlata. Dál je telefon osázený jedním centrálním velkým diamantem, který má 6,6 karátů. Dojem dotváří orámování řadou kamenů menších. Celá paráda vzešla z dílny švýcarského výrobce GoldVish, který se orientuje na personalizaci primárně právě u mobilů.
Do našeho žebříčku se vůbec poprvé povedlo vklínit také jinému zařízení, než jsou iPhony. Navrhl ho designér Emmanuel Gueit, který pochází ze Švýcarska. K výrobě tentokrát posloužilo osmnáctikarátové bílé zlato. Slušivý doprovod mu dělají stodvacetikarátové diamanty. Design je poměrně nezvyklý, spodní i vrchní část telefonu je vytvarována do jakéhosi rohu. Pokud byste si ho ještě chtěli koupit, budete mít pravděpodobně už poměrně smůlu. Šlo totiž jen o limitovanou edici a na svět přišlo v dílně GoldVish pouhých sto kusů.
Oproti kolegovi na čtvrté příčce na něm tedy nikterak výrazněji neušetříte. Telefon je vyroben z platiny, osmnáctikarátového bílého zlata, boky a zadní část je z ebenového dřeva. Na klávesách najdeme dvacet osm diamantů, po stranách dalších padesát. A dominantou je velký modrý kámen umístěný na středovém tlačítku. Na svědomí tohle zajímavé zařízení má JSC Ancort, což je výrobce z Ruska. Návrh ovšem pochází z hlavy rakouského klenotníka Petera Alloisona. Mobil mimo luxusního designu disponuje taky speciálním šifrovacím algoritmem.
© Holanová