5 motivačních knih, které nakopnou váš osobní rozvoj!

2
3013

Máte problémy s prokrastinací? Stále plánujete budoucnost a řešíte minulost, místo abyste se soustředili na přítomnost? Možná to je důvod, proč vám práce nejde od ruky a proč se neposouváte tak, jak byste si představovali. Čas od času řešíme tento problém řešíme i my v marketingové agentuře eVisions, připravili jsme pro vás proto seznam nejlepších motivačních knih, které se osvědčily i nám, a které nám pomohly zapracovat nejen na pracovní efektivitě, ale také na osobním rozvoji.

Mít vše hotovo (David Allen)

Zajímavá metodologie GTD (Getting Things Done), kterou představuje David Allen, by vám měla pomoci zefektivnit práci, získat více volného času a zbavit vás tak i stresu. V knize autor uvádí mnoho tipů a technik, jak si rozvrhnout práci tak, abyste ji dokončili v termínu a ještě vám zbyl volný čas. Doporučujeme přečíst aktualizovanou verzi knihy z roku 2017, kterou autor přepsal pro dnešní dobu.

Konec prokrastinace (Petr Ludwig)

Pokud neustále odkládáte práci, ať už v kanceláři či doma, tak je tato knížka určena přímo vám. Petr Ludwig přináší řadu odpovědí na otázky týkající se odkládání úkolů, toho, jak být produktivnější v práci i dalších témat. Kniha vám pomůže využívat váš čas smysluplněji pomocí 8 praktických nástrojů osobního rozvoje.

Jediná věc (Gary Keller and Jay Papasan)

Chcete zjistit, jaké je tajemství za neobyčejnými výsledky? Autoři knihy přichází s velmi překvapujícím vysvětlením, a tím je jednoduchost. Právě soustředění se jen na jednu aktivitu vám zaručí větší zlepšení práce než tzv. multitasking, kdy děláte více věcí najednou. Budete tak méně chybovat a práce vám půjde lépe od ruky.

Moc přítomného okamžiku (Eckhart Tolle)

Pro mnohé se na první pohled může zdát, že tato kniha nemůže patřit do motivačních knih, ale opak je pravdou. V dnešním světě se často honíme za lepší budoucností nebo se zabýváme minulostí, ale málokdo skutečně žije v přítomnosti. Autor knihy pěkně popisuje, jak žít v přítomném okamžiku, díky kterému můžeme překonat obavy z budoucnosti. Vybízí své čtenáře, aby více prožívali přítomnost a byli si plně vědomi svých myšlenek v tomto čase.

Mimo řadu – Anatomie úspěchu (Malcolm Gladwell)

Gladwell se snaží vědeckým pohledem zjistit, co skutečně stojí za úspěchem. Přichází s tím, že za úspěchem nestojí náhoda, štěstí, talent či genetika, ale čas, který věnujeme našim dovednostem. Čím více času a úsilí budeme věnovat věcem, ve kterých chceme být úspěšní, tím více se přiblížíme k tomu, že v nich skutečně vynikneme.

© autor Helena Škývarová

Čtěte také: Jak si z knih zapamatovat co nejvíce?

2 KOMENTÁŘE

  1. No… Něco z toho jsem četl a s čistým svědomím můžu říct, že tyto knihy bych zařadil někam do základní školy vývoje. Nechápu, že se takový podprůměr dokáže objevit na takto prestižní stránce jako je tato. Škoda, že nejsem překvapen a inspirován.

    • Milý Lukáši,
      děkujeme za názor. Jak jste sám uvedl, knihy byste zařadil do základní školy vývoje, což chápu, jako prostý základ osobního rozvoje. DreamLife je magazín pro všechny, kteří na sobě chtějí začít pracovat, pracují případně chtějí pracovat ještě lépe. Nechceme být jen pro vrchní vrstvu a proto se zde objeví i naprosté základy jako je tento. Příště přijdeme zas s něčím pokročilým a tudíž i něčím pro vás. 🙂
      Děkujeme, že nás sledujete a doufám, že jsme vás tímto článkem příliš nezklamali.
      Přeji hezký den.
      Za DreamLife, Martin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here