4 znaky, díky kterým poznáte, že je na čase změnit práci!

0
2585

V práci trávíme většinu našeho času, dalo by se říci života. Měli bychom si zde najít dobré známé, kolegy, se kterými si budeme rozumět. Protože od pondělí do pátku většinu času trávíme právě v práci, měli bychom setrvávat v takové, která nás nejen bude bavit, ale zároveň nás bude naplňovat, budeme se do ní těšit a mít tam kolegy, se kterými si rozumíme. Že je právě takto vykreslená situace zcela nemožná? Zkusíme vás přesvědčit, že všechno jde změnit a ke všemu lze dojít, když se chce. práci

Nudíte se v práci

Už v neděli večer proklínáte pondělní ráno, kdy budete muset vstávat do práce, ve které se kopete nudou do zadku. Průběh celého dne by se mohl vtěsnat do jedné hodiny, veškerá náplň práce je tak monotónní, že procházka na oběd a cesta k tiskárně vám přijde jako nejzajímavější činnost. Pokud chodíte do práce, kde osm hodin denně trpíte představou, že byste se v tomto čase mohli věnovat něčemu mnohem více tvůrčímu, zajímavějšímu a lepšímu, neváhejte se změnou povolání.

Malý plat

Myslíte si, že vykonáváte svoji práci dobře, odvádíte skvělé výsledky, ale bohužel to není nikde vidět? Zůstáváte v práci déle, než je nutné, berete si směny o víkendu a není s vámi žádný problém? Takový výkon je od zaměstnance více než obdivuhodný, ale pokud ho nebude vedení motivovat náležitou odměnou, může se stát, že firma o takového zaměstnance lehko přijde. Zvlášť v době, kdy nabídka pracovních míst převyšuje poptávku. Jestliže se nacházíte na místě takového zaměstnance, víte, že s přidáním peněz to zde nepůjde, pouvažujte, zda by nebylo moudřejší poohlédnout se po stejném zaměstnání za více peněz.

Nepříjemný a opravdu zničující kolektiv

Máte práci, kde se dennodenně setkáváte s lidmi, kteří vám nějakým způsobem dost ztrpčují život? Pokud se víc než čtyřicet pět hodin týdně potkáváte a jednáte s lidmi, kteří vás psychicky ničí, zaděláváte si na problém. Psychické vydírání, citové ždímání, neustálé urážení či znesnadňování vaší práce a vaší snahy vám časem jistě přeroste přes hlavu. Ať jsou vaše nervy sebepevnější, jednou toho budete mít dost. Víte, že jste vyzkoušeli všechny možnosti, jak se usmířit, jak si k nim najít cestu, jak spolu vycházet alespoň pracovně, když si nesednete lidsky? Ale ani to nepomohlo a vztahy jsou dále chladné a atmosféra hrozná? Kapitulace je někdy na místě. Nemá smysl zůstávat tam, kde vám to není příjemné a odkud se vracíte domů vyčerpaní, znechucení a demotivovaní.

Nesnesitelný šéf s nároky, které nejsou reálné

Je na vás každý den vyvoláván nesnesitelný tlak, který překračuje náplň vašeho zaměstnání? Víte, že ať uděláte cokoliv, nikdy se svému nadřízenému nezavděčíte? Už jste absolvovali veškeré e-learningové kurzy, školení, doučování ve vašem osobním volnu a stále je to málo? Přesčasy se vám kupí a nejsou proplaceny, stále máte nařízené další a další, šéf vám volá i o víkendu a nikdy vaši práci neocení? Opravdu máte trpělivost na to, zůstávat v takovém zaměstnání? Nezbývá nám nic jiného, než smeknout pomyslný klobouk. Řešení je i jiné, než se donekonečna trápit tím, co děláte špatně. Poohlédněte se zkrátka jinde.

Lidé mají někdy pocit, že se na danou pozici nehodí, podceňují se a jejich sebevědomí je při každém dalším ústupku, pokárání a potupení menší a menší. Přestože jsou v práci lynčováni a zesměšňováni za svůj výkon, vytrvávají v ní a dál se nutí vstávat a chodit do kanceláře, kde zažívají peklo. Zamyslete se, zda nepatříte k nim a pokud ano, posbírejte zbytek sil a změňte dosavadní situaci. Udělejte to, dokud je čas. S přibývajícími lety se zaměstnání hledá podstatně hůř, než když je člověk mladší a tvárnější.

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here