Nezdoláváme hory, ale sami sebe

2
2925

Strach nám dokáže sebrat veškerou sílu i energii, takže i když máme nápady a plány, nevyvineme potřebnou aktivitu, abychom nakonec dosáhli svého cíle. Je pak úplně jedno, jestli máte strach z neúspěchu či úspěchu, naprosto vás paralyzuje a vy se nedokážete pohnout dál. Přitom zapomínáme na důležitý fakt z jednoho výzkumu, a to, že 97% našich obav se nakonec stejně nikdy nenaplní.Strach

„Jak bojovat se strachem?“ Odpovědí je nám sloveso bojovat, neboli postavit se svému strachu. Nenechat ho, aby nad vámi zvítězil. Důležité je abyste ho nejprve pojmenovali a pracovali s ním. Pokud to neuděláte, úplně vás ochromí a nakonec v životě zklamete. Zklamete nejen ostatní, ale především sami sebe.

Když se postavíte svému, byť i nevýznamnému, strachu tváři v tvář a překonáte ho, pomůže vám to získat sebedůvěru do budoucna. Nepostavíte-li se  strachu, usadí se ve vaší mysli a zabrzdí posun k vytouženému cíli a úspěchu.

„Jediné, čeho bychom se měli bát, je strach.“ F. D. Roosevelt

Ve chvíli, kdy se opět budete muset postavit svému strachu, vraťte se na chvíli do minulosti, připomeňte si své minulé úspěchy, ať už se vám zdají jakkoli významné. Předchozí zdar vás povzbudí a dodá patřičnou odvahu jít dál. A nezapomínejte, že s každým okamžikem, kdy se musíte zastavit a podívat se strachu přímo do očí, sbíráte sílu, odvahu a sebedůvěru. Můžete si říct: “Když jsem přežil tuhle hrůzu, zvládnu i to, co přijde dál.“ Musíte udělat nemyslitelné.

„Nikdy nedovol, aby tě strach zastavil.“ W. Churchill

Proto, ať už se ve vašem životě objeví jakákoli překážka, možná převlečená za strach udělejte jediné, postavte se mu. Ten pocit, když ho překonáte, a to mi věřte, že ho překonáte, se nedá ani slovy popsat, díky tomu  navíc nastavíte svou laťku výš a budete zdolávat větší a větší výzvy. Nic už vás totiž nezastaví!

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Ten článek by se dal shrnout do věty – strach může pracovat pro Vás. A to je velká pravda. Pokud byste strach eliminovali, třeba byste nešli na rande a nepotkali tak Vašeho současného přítele nebo manžela (přítelkyni či manželku). Člověk si ani neuvědomuje, jak strach ovlivňuje náš život a už vůbec ne, že jej může ovlivnit pozitivně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here