4 kroky, díky kterým vás objeví svět

0
2945

Každý umělec má svůj příběh o tom, jak začínal. A každý z nás může něco tvořit. Co ale kreativce trápí? Jak se nechat objevit světem a jak získat své čtenáře, diváky, obdivovatele a ty, kteří vás budou napodobovat. Pokud řešíte právě tenhle problém, ukážeme vám, že to není problém, ale proces. Je to součást cesty, na které získáte své publikum. Začtěte se dál a dozvíte se, jak o sobě dát vědět.

  • Využijte svůj hlas

Když o vás nebude vědět ani kamarád, těžko se o vaší tvorbě dozví celý svět. Proto mluvte o své práci nebo koníčku, co vás naplňuje. Díky malému povědomí se vaše tvorba rozšíří mezi lidi, pomalu, ale jistě.

„Váš čas je omezený, tak jím neplýtvejte na to, abyste žili život někoho jiného. Nepodléhejte dogmatu, že máte žít podle toho, co si myslí druzí. Nedopusťte, aby v hluku cizích názorů zanikl váš vlastní vnitřní hlas. A to nejdůležitější: mějte odvahu jít za svým srdcem a intuicí. Protože ty už nějak vědí, kým se ve skutečnosti chcete stát. Všechno ostatní je vedlejší.“ –Steve Jobs

Věřte svému nadšení a věřte svému vnitřnímu hlasu. Tohle zvládáte? Pak je potřeba vykřičet do světa to, co děláte.

Hlas byl od pradávna velkým bojovníkem v prosazení samotného člověka. Když se někomu něco nelíbilo, řekl to, když něco chtěl, řekl si o to. Ne nadarmo se používá rčení: Líná huba, holé neštěstí.

  • Sdílejte své dojmy, svoji práci

Když Roger Ebert, známý filmový kritik a publicista, onemocněl rakovinou, ztratil po několika operacích i hlas. Na který se spoléhal celý svůj život v soukromém i pracovním životě. Ale nenechal se odradit a mluvil k lidem dál. Pomocí textů a sdílení svých myšlenek v mocném online světě.

Využijte dobu, ve které žijete. Už dávno nemusíte chodit pro informace do knihovny, ale stačí sednout k internetu, zadat dotaz a víte. Zrovna tak rychle můžete sdílet svoji práci. Ať ji každý vidí a má o vás povědomí. „Chcete-li, aby lidé znali vaši práci i věci, na kterých vám záleží, musíte sdílet,“ potvrzuje Austin Kleon ve své knize Ukaž, co děláš.

  • Vy dáváte věci do pohybu

Nečekejte, až se dají do pohybu věci okolo vás z nějaké vnější skutečnosti. Díky ostatním, díky štěstí, náhodě… Dejte se do práce a dávejte do pohybu věci sami. Když si uvědomíte, že vy jste jediným strůjcem svého štěstí, hodně si pomůžete. Nemůžete přece jen spoléhat, že vaše dílo proslaví někdo z vašich známých.

  • Uvědomte si svoji sílu a podpořte ji

Jste chorobným odkladačem věcí na další den? Pokud práci odkládáte z lenivosti, nikam se neposunete. Maximálně si dnes vygumujete úkol a napíšete si ho na zítra.

Vaše síla je v efektivnějším plánování, ale také v síle, ponořit se do práce a pak s ní vyjít na světlo.

Sedíte na židli, pijete kafe a říkáte si, že za posledních 30 minut v práci už nic neuděláte? Necháte to raději na pondělí…  Těchto zlozvyků vás zbaví Austin Kleon, který ve své knize radí abyste si uvědomovali konec, protože to vás bude motivovat začít s prací hned. Když si budete vědomi, že tu nebudete, přestanete odkládat práci i zábavu.

Autor knihy také říká, že úspěch znamená už samotný proces. Ne hned výsledek. Tak se nenechte odradit od práce, která k úspěchu patří a mějte radost z každého kroku, který vás posouvá k cíli.

A jedna krásná a povzbudivá myšlenka na konec: „Ať už je vaše práce jakákoliv, tak v tom, co děláte, je kus umění a jsou lidé, které by vaše umění zajímalo – jen je třeba jim ho nějak vhodně prezentovat.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here