Jste tvořeni vlastní myšlenkou

3
4395

Už z dávné historie víme to, že lidská mysl má moc tvořit náš samotný život, a to ve všech ohledech. Ve skutečnosti všechno ve vašem životě začalo jako pouhá myšlenka, přání, naděje nebo sen, ať už to byly vaše vlastní myšlenky, nebo jste je od někoho přejali, vše začíná právě jimi. Myšlenky jsou neskutečné mocné a tvořivé. Formují a tvarují váš svět a vše, co se v něm odehrává, přesně podle vašich představ.

psacistroj

Všechna náboženství, filozofie, metafyzika, psychologie, stejně tak i nauka o životním úspěchu, mají společné jedno velké pravdivé tvrzení: Stáváte se tím, na co většinu času myslíte. Myšlenky a následně činy z vás dělají to, čím chcete být. Váš vnější svět je vždy odrazem toho vnitřního. A naopak vnitřní svět se formuje po zkušenostech z vnějšího světa. Ať máte v mysli cokoliv, vše se průběžně zhmotňuje do reality a stává skutečností.

„Stáváme se tím, na co nejvíc myslíme.“ autor neznámý

Úspěšní lidé často dostávají v rozhovorech otázku, na co obvykle myslí. Jejich odpověď je jednoduchá, myslí na to, co chtějí získat, a jak toho dosáhnout. V myšlenkách se soustředí na cíle, o jejichž dosažení usilují. Předmětem jejich přemítání i rozmluv bývá většinou to, co sami chtějí.

Neúspěšní a nešťastní lidé zase naopak nejčastěji myslí na to, co nechtějí. Zpravidla probírají své problémy, trápení a přemýšlejí, na koho svou situaci svést. Za všechny jejich úzkosti a starosti může vláda, politici a chamtivost zlodějů.

„Ještě nikdy nikdo nezvítězil, aniž by očekával, že vyhraje.“ R. W. Emerson

Myslete na to, co chcete. Přemýšlejte nad tím, jak chcete žít svůj život a také ho tak žijte. Váš život začíná v myšlenkách a ty později přechází v realitu. Vaše budoucnost je tvořena tím, co si představíte dnes, ne zítra. Nebojte se zasnít a myslet ve velkém, nebojte se, představit si ten nejúžasnější a nejradostnější život, jaký by se vám líbil. Vše může být skutečností, stačí mít vizi a schopnost konat.

„Představivost je důležitější než vědomosti.“ Albert Einstein

Žít totiž svůj život bez cíle je, jako řídit v husté mlze auto. I ve výkonném a dobře zkonstruovaném autě pak v mlze řídíte pomalu, nejistě a nevíte kudy jet. Dokonce i na nejrovnější silnici vám cesta ubíhá velice pomalu. Pokud si jasně určíte svůj cíl, mlhu rozeženete a rázem můžete svou energii, myšlení a schopnosti soustředit tam, kam opravdu chcete. Jasné cíle vám umožní šlápnout na pomyslný pedál akcelerace vašeho života a plnou rychlostí se hnát za tím, co chcete dokázat.

 

3 KOMENTÁŘE

  1. Díky za super článek. Teď si prožívám horší období, kdy mám problém “uhlídat” myšlenky tam, kde mají. Pomohlo. Naordinoval jsem si ho číst každý den co nejdřív po probuzení. 😉

    • Výborná diagnóza. Opakování matka moudrosti. Upřímně přejeme co největší pokrok při “hlídání” vašich myšlenek. Redakce DreamLife

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here