10 měst USA, které stojí za poznání

1
1634

Nedávno server Yahoo přišel s fascinující reportáží o amerických městech. Reportéři vybrali na seznam 10 nejvíce podceňovaných měst USA, které nabízejí stejnou (ne-li lepší) úroveň služeb, zahrnují sportovní vyžití, historické památky, nové bussiness lokality a hlavně – jsou poměrně slávou velkoměst nezkažené, tudíž tam můžete najít jejich pravou atmosféru…

Providence

Hlavní město Rhode Islandu je sice jedno z nejstarších osidlených měst, nicméně dnešní podoba se zrodila až v posledních letech, kdy se z opuštěných budov začala budovat velká nákupní centra. Město Providence je dnes vyhledáváno i pro svůj festival WaterFires s množstvím ohňů podél tří řek, navíc doplněný o festival hudby.

Portland

Portland, jenž leží v blízkosti oregonského pobřeží a vinařské oblasti Willamette Valley má pro každého něco – pro všechny milovníky umění především množství galerií a rozsáhlé Muzeum umění. Od konce března do prosince si přijdou na své i labužníci – Portland otevírá veliké outdoorové sobotní trhy s jídlem a uměním

Baltimore

Pobřežní město Baltimore nabízí hned několik příležitostí, jak strávit příjemnou dovolenou – ať už oblast Inner Harbor (Tichý přístav) sloužící k rekreaci, tak i mnoho nových, luxusních hotelů, restaurací, butiků. Ačkoli má nyní Baltimore moderní tvář, stále tu najdeme obrysy americké historie. Navíc je Baltimore domovem filmů Johna Watera, které se tu natáčely a mnoha baseballových a fotbalových týmů.

Fort Lauderdale

Fort Lauderdale – úžasné město, jehož pláže mohou směle konkurovat i Miami Beach. Najdete tu také množství elegantních hotelů (Ritz-Carlton či W Hotel), galerií či golfových resortů. Zakončit svůj den můžete v mnoha špičkových restauracích, kde si rozhodně dopřejte kulinářský zážitek v podobě oblíbených banketů.

Houston

Houston si vysloužil své postavení hlavně díky skvělým muzeím, prvotřídnímu orchestru, opeře a mnohým baletním společnostem a také světovým vesmírným centrem NASA. Houston poznejte v celé nádheře – najdete tu jak úchvatnou architekturu, mezinárodní restaurace tak i mnohé business lokality.

Kansas City

Blues, jazz a barbecue! Jste-li příznivci sportu, nezapomeňte v Kansas City na Negro Leagues Baseball Museum, jenž je postaveno jako hold excelujícím atletům, kteří byli nuceni hrát v oddělených ligách. Město se také hemží jazzovými kluby, kde kdysi známí američtí muzikanti jako Count Basie nebo Charlie Parker začínali. Jako příjemnou relaxaci si můžete dopřát pobyt v obrovském vodním parku Schlitterbahn.

Louiseville

Ač to může vypadat, že Louiseville nabízí pouze slavné koňské derby, není tomu tak. Malebné město na vás dýchá svou atmosférou menšího města, kde se můžete kochat výhledem z paluby známé Belle of Louiseville patřící zároveň mezi národní historické památky.

Minneapolis

Minneapolis neboli Město jezer, jak se Minneapolis přezdívá. Minneapolis je největší město státu Minnesota a je důležitým business mezníkem mezi Chicagem a Seattlem. Atributy města spočívají v obchodu a zároveň ve využití potenciálu více jak 20 jezer – na břehu Missisipi se tak každým dnem rozrůstají nové obchodní domy, restaurace, butiky a hotely nabízející nejrozmanitější catering.

Pittsburgh

Podceňované město Pittsburgh se může pyšnit původními parky, skvosty architektury a rovnou třemi řekami. Ty se ostatně v Pittsburghu slévají a celá lokalita tak nese jméno Golden Triangle (Zlatý Trojúhelník). Z muzeí stojí za zmínku Carnegie Museum of Art nebo Museum Andyho Warhola.

Sacramento

Všichni známe kaliforské San Francisco nebo hvězdné Los Angeles. Sacramento, hlavní město Kalifornie, tolik pozornosti nepoutá. Pozornost si však zaslouží, a to nejen kvůli svému kulinářskému prostředí. Snad z tohoto důvodu bývá Sacramento považováno za snobské centrum gastronomie. Na léto je připraven (nejen) pro turisty pouliční divadelní program spolu s podzemní dráhou – ta má zájemcům pomáhat pátrat po uličkách a chodbách, které se ztratily při rekonstrukci města v 19. století.

Zájem turistů, ale i investorů o tato podceňovaná města USA pomalu sílí. Ale až čas ukáže, zda se mohou rovnat takovým pojmům, jako je New York City, Los Angeles nebo Chicago. Do té doby můžeme jen objevovat nepoznané…

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here