Stuart Hughes: Herní konzole ze zlata

0
1410

Do našich životů vstupují počítačové hry, jež se stávají zpestřením života pro všechny věkové skupiny bez rozdílu pohlaví. Samozřejmě nesmíme nikoho brát za slovo, protože ve spojení ‘počítačové hry’ hraje slovo ‘počítač’ spíše kategorizující roli, aby si každý uvědomil, že zábavný program pro elektronická zařízení nemá nic společného s ‘člověče, nezlob se’. Ačkoliv se tato zábava jeví některým jedincům jako nepřirozená a v některých ohledech dokonce i jako nebezpečná záležitost, po světě je obrovské množství vyznavačů této zábavy a někteří si dokonce bez svých virtuálních světů nedokáží představit svůj, tedy reálný, život. Z pohledu některých odborníků však není hraní počítačových her na škodu, pokud dokážeme odhadnout rozhraní mezi virtuální realitou a reálným životem. V takovém případě pro nás může být tento úkon v přiměřeném množství prospěšný, protože pro nás může znamenat odreagování, zlepšení některých reflexů či dokonce nárůst logického myšlení při plnění úkolů v některých logických hrách.

Výše bylo zmíněno, že tyto hry nejsou doménou pouze stolních či přenosných počítačů, tedy věcí, které máme ve většině případů spojené s psaním textů či brouzdáním po internetových vodách. Počítačové hry jsou v dnešní době hojně distribuovány pro speciálně upravené počítače, určené pouze pro hraní her a základní multimediální funkce. Těmto zařízením říkáme herní konzole a na trhu je už celá řada výrobců zaměřených na tento typ výpočetní techniky. Za zmínku stojí například Sony se svou řadou konzolí PlayStation, Microsoft a jeho Xbox či Nintendo a jeho široké portfolio nástrojů pro hraní her.

To byl velmi stručný úvod do světa herních konzolí. My se však zaměříme na posledního zmíněného výrobce, který v současné době na trhu distribuuje zařízení nesoucí název Nintendo Wii. Tohoto produktu se ujala společnost Stuart Hughes známá jako výrobce luxusních verzí produktů od celosvětových značek, jako je například Apple či Nokia.

O co půjde u předělávky Nintedo Wii? Samozřejmě se bude jednat pouze o designová zdokonalení, takže tělo konzole bude pokryto 22karátovým zlatem a místo ‘klasických’ tlačítek na průčelí budou použity úžasné 19,5karátové diamanty. Tyto změny také posouvají cenu z klasických pěti tisíc korun českých na trochu jiný kalibr. Nintendo Wii v limitované ‘zlaté’ edici bude k dostání za neuvěřitelných 9 milionů korun. Tak kdo si zahraje oblíbené herní pecky na této exkluzivní konzoli?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here