Ferrari Theme Park: oslava vzpínajícího se koně

0
1427

Kde jinde by mohl vyrůst takto megalomanský projekt, který neuvěřitelným způsobem překoná samotné muzeum značky Ferrari v rodném Maranellu, kam jinam by takový projekt zapadl lépe a kdo jiný by ho dokázal vybudovat rychleji? Ano, opět jsme ve Spojených arabských emirátech. Věřte, že bychom také rádi psali o jiných světových projektech, ale v současnosti nenajdete ve světě žádné projekty, které by atrakce arabských šejků překonávaly. A pokud ano, jejich medializace je tak nízká, že o nich nevíme. Ale zpět k tématu.

Třicet minut jízdy od Abu Dhabi se nachází zatím nevyužitý ostrov Yas Island s rozlohou 2 500 hektarů, vládnoucí rodina města Abu Dhabi se ho rozhodla za 40 miliard dolarů přetvořit k obrazu svému a k obrazu požadavků rostoucího turismu v oblasti. Hotely, pláže, obchodní střediska, golfové hřiště, vodní park… Standardní nápady, dokud si hlava rodiny al-Nahyan nevzpomněla na 5% vlastnický podíl ve značce Ferrari, zavolali do Maranella, prohodili pár slov s nejvyšším šéfem Fiatu Lucou di Montezemolo a nejvyšší postavou Ferrari Jeanem Todtem a myšlenka byla na světě. Megalomanský hi-tech zábavní park jen pro značku Ferrari, její historii i současnost s interaktivními vstupy, zábavními atrakcemi, závodním okruhem a spoustou dalších nápadů, které mají každému přiblížit samotnou automobilku.

Vše vypadá velmi slibně, dohoda padla již v roce 2005, stavět se začalo o rok později a datum dokončení se odhaduje na rok 2009. Na návštěvníky budou čekat motokárové závody, závody plážových vozidel i ojedinělá dvojitá horská dráha, na které bude možné závodit ve dvojicích proti sobě. Uvnitř by se také měl nacházet multiplex s osmnácti promítacími plátny a virtuální počítačové závody, dále má smysl vyjmenovávat jen nejvýznamnější atrakce, jelikož se těch největších bude nacházet v komplexu čtyčiadvacet. Stále to ale působí jako obyčejný zábavní park, který bude v červených barvách s všudypřítomnými nápisy Ferrari. To nejlepší nakonec, součástí projektu je totiž i přiblížení závodní atmosféry návštěvníkům. Okusit tak budou moci například přetížení na 70 metrů vysoké věži, vyzkoušet si udělat závodnickou školu a následně si projít běžnou pit-lane závodních okruhů, jeden z takových okruhů bude totiž součástí. A nejenže si každý vyzkouší zastávky v boxech z pohledu mechanika měnícího kola nebo tankujícího palivo, ale bude si moci vyzkoušet i jízdu po okruhu.

Závodní okruh uvnitř zábavního parku by měl být pravidelně využíván pro předváděcí i testovací akce značky a podstatnou myšlenkou bylo také pořádání profesionálních závodů, s největší pravděpodobností lze usuzovat, že trať bude bezprostředně dostupná divákům a bude možné ji přirovnat k okruhům jako jsou Monte Carlo, Macau nebo jiným městským okruhům. Generální ředitel Ferrari k  projektu při slavnostní ceremonii poznamenal: „Celý projekt je velmi důležitý pro všechny naše fanoušky i milovníky automobilismu po celém světě, současně sportovní a závodní zázemí bude výzvou pro každého, v kom se skrývá závodní entusiazmus a závodní touhy.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here