Nové BMW X5: Prémiový rodinný kolos

1
4775

Díky společnosti Renocar jsme měli opět příležitost otestovat vůz automobilky BMW, konkrétně jde o nové BMW X5 30d! Jak nás toto auto zaujalo a co na něj říkáme, se dozvíte právě v tomto článku. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si naši recenzi.

bmw x5

Vzhled a design BMW X5

Obří ledviny a zamračená světla dávají jasně najevo, že se jedná o vůz ze stáje BMW. Na první pohled jde o mohutné a velké SUV, což dokazují i čísla na délku má auto necelých 5 metrů široké skoro dva metry a výška 176,2 cm, takže žádný drobeček. Krásná šedá barva, ve které jsme BMW dostali, mu náramně sluší, ale na silnicích je auto méně viditelné až nenápadné oproti Volvu XC90 v modré barvě, které jsme testovali minule. Oproti první generaci se toho příliš nezměnilo krom delší zádi, která se již nesvažuje tak prudce, ale proč také měnit něco, co funguje? Za nás je nové BMW X5 designově velice krásné auto jedinou výtkou je prostě jeho nevyčnívavost, což pro mnohé může být plusem.

bmw x5

Interiér

Poté co se přes velké prahy, které jsou ovšem mnohem snáze zdolatelné, než u předchozí testované X6 vyšplháme do kabiny a usedneme za volant, jsme obklopeni luxusními materiály, jak na palubní desce či obložení celého auta, ale i na stropě, který je taktéž celý pokryt kůží. Jak je velké zvenku je velké i uvnitř všude máme spousty úložného prostoru. Akorát vzadu ve druhé řadě sedadel jsme na tak velké auto čekali mnohem více místa pro nohy. Více vzrostlým lidem by mohla vadit i nízká poloha zadních sedadel, díky čemuž pak máte nohy opravdu vysoko. Na sedadle řidiče vás pak zaujme velký palubní displej a také displej pod kapličkou, který nahradil klasické ručičky. Veškerá grafika systému xDrive je naprosto v pořádku ovládání je intuitivní jako ve všech vozech BMW, nemáte se tak šanci ztratit. Vše perfektně sedí a je obložené buď kůží, nebo dřevem. Kůže totiž byla největší položkou příplatkové výbavy. Příjemné noční osvětlení všudypřítomnými LED pruhy vytváří velice pohodovou noční atmosféru a nebude se vám tak chtít z auta vystoupit. Co musíme obzvlášť pochválit je opravdu spousta místa na středovém panelu, kam není problém odložit i desky o formátu A4, což se jen tak nevidí. Místa tak budete mít určitě dostatek. Někteří recenzenti si stěžují na vrzání v interiéru, to jsme žádné nezaznamenali a tak nemůžeme posoudit.

dsc_1104

BMW X5 rodinný kolos

Zavazadlový prostor poskytující 650 litrů úložného prostoru nabízí opravdu spousty místa pro uložení čehokoliv. Dvoudílné dveře, které otevírají kufr, jsou perfektní vychytávkou pro snadné uložení nákladu do zavazadlového prostoru, jsme rádi, že u tohoto systému BMW zůstalo. Pánové, vaše ženy možná budou mít problémy s takto velkým kolosem zaparkovat, vše ale řeší zadní kamera nebo kamery po obvodu auta, které pak dodávají 360° obraz či parkovací asistent. Tudíž vaše děti jistě spolehlivě a bezpečně odvezou do školy. Jako rodinné auto je tedy podle nás BMW X5 ideální volba.

Jízdní vlastnosti a parametry

Pod kapotou námi testovaného BMW X5 30d byl usazený šestiválec o objemu 2993 cm3, který dodával autu 190 kW, což je 258 koní. Z nuly na sto tak zrychlí za 6,8 sekund, což je přesně o sekundu více než u testované X6 s výkonem 313 koní. Maximální rychlost je pak 230 km/h. Kombinovaná spotřeba udávaná výrobcem je 6 litrů na sto kilometrů. My jsme měli dlouhodobou spotřebu 8,8 a díky naší testovací dynamické jízdě jsme se standardně pohybovali okolo 10-11 litrů. Objem nádrže je 85 litrů a myslíme, že při troše snahy se s ní dá ujet oněch magických 1000 km. Twin turbo se stará o perfektní zátah již od nízkých otáček a díky rychlé převodovce je sportovní jízda opravdový zážitek. Trochu tužší podvozek je daní za bezpečný pocit při prudkém průjezdu zatáčkou. Auto se nikam nenaklání a nemáte pocit, že byste jej mohli otočit na střechu. Výběr jízdních režimů vám umožňuje nastavit si to, po čem opravdu toužíte. Ač už jde o agresivní sportovní režim či klidná ECO jízda. Standardně je navolen režim Comfort, který je naprosto ideální pro klidnou a poklidnou jízdu.

dsc_1114

Verdikt?

Obří kolos nabízející luxus a prémiovost, obsahující nejmodernější prvky výbavy vás designově sice nevezme ihned za srdce, ale jízda s ním vás bude naplňovat pocitem spokojenosti, bezpečí a luxusu. Jízdní vlastnosti jsou u takto velkého SUV nás velice mile překvapily, nesedáte do žádného těžkopádného a líného autobusu, ale do luxusního SUV, který se bude přesně řídit vašimi pokyny a dopřeje vám vše nejlepší, co dokáže nabídnout. Jako rodinné auto je tak ideálním společníkem ve všech chvílích a určitě si jej dokážeme představit u sebe v garáži.

Za vypůjčení BMW X5 děkujeme společnosti Renocar Brno.

Foto: Michal Flaxa

dsc_1073 dsc_1075 dsc_1079 dsc_1085 dsc_1090 dsc_1093 dsc_1096 dsc_1104 dsc_1110 dsc_1114 dsc_1147 dsc_1161 dsc_1165 dsc_1174 dsc_1196

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here