Ratanový nábytek do zahrady i interiéru

0
1691

V 90. letech minulého století se přes tuzemské zahrady převalila mohutná vlna plastových stolů a židlí. Tento zahradní nábytek (a právě jen tento) byl snadno dostupný a umožnil Čechům příjemněji trávit volný čas v zahradách. Postupem času se ale začal rozcházet se stále náročnějšími požadavky majitelů domů a zahrad na estetiku nejen venkovních prostor.

I to je důvodem, proč se během posledních sezon v segmentu nábytku do zahrady začal prosazovat zahradní nábytek z masivu, ale i z elegantního umělého ratanu vhodného do zahrady i do interiéru. V současné době se právě umělý ratan těší velké oblibě, především díky minimální potřebě údržby a eleganci. Velmi dobře navíc vypadá i v kombinaci s jinými materiály nábytku.

Ratanový nábytek se navíc vyznačuje svěžími liniemi a akcentem na design, který se nese v duchu čistoty tvarů a minimalismu. Kromě svého vzhledu boduje nízkou hmotností, dlouhou životností a téměř nulovou potřebou údržby. Je imunní vůči vodě i slunečním paprskům a hliníková konstrukce, která se pod umělým ratanem skrývá, vydrží při běžném užívání bezmála věčnost. Velkou výhodou moderního nábytku z umělého ratanu je jeho možné využití i v interiérech, jako jsou například zimní zahrady nebo haly moderních domů a bytů.

Zahradní nábytek pravděpodobně nepatří mezi zboží, které byste chtěli kupovat každý rok. Proto raději vybírejte u prověřených prodejců, kde nehrozí problémy s kvalitou a kde si můžete konkrétní výrobek důkladně vyzkoušet. Rozumným vodítkem při výběru je i záruční lhůta – na zdejším trhu lze nalézt zahradní nábytek dokonce se sedmiletou zárukou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here