Zlatokopka: Fenomén dnešní doby! Kdo to je a jak ji poznat? 1.část

0
6476

Ruku v ruce s úspěchem jdou také osoby, které samy tak úspěšné nejsou a být vlastně ani nechtějí. Stačí jim totiž, že budou těžit z úspěšných. Okolím jsou často označovány jako zlatokopky. Pojďme se blíže podívat na fenomén zlatokopectví.zlatokopka

Kdo je to zlatokopka?

Kořeny tohoto trendu nejsou příliš zmapované, termín jako takový se začal hojně užívat v 90. letech. Co si pod ním představit? Zlatokopka miluje luxus. Že ji tedy poznáte a opravdu se nedáte opít rohlíkem? Pozlátko správné zlatokopky bývá mimořádně blyštivé, podlehnout mu je hodně snadné. Taková slečna totiž zpravidla nešetří ani na sobě. Vždy perfektní make-up, za kadeřníka neváhá utrácet horentní sumy, obléká drahé šaty a luxusní kabelky patří ke standardu. Který ovšem dotyčné musí někdo zajistit, ona nehodlá hnout ani prstem. Zná svou cenu a ta zaručeně není malá.

Navrch bývá ovšem také vesměs mladá a příroda na ní rozhodně nešetřila ani tehdy, když se rozdávala krása.

A že se výlučně jedná o lehce naivní krasotinky, u kterých toho za našlechtěným obalem mnoho nenajdete? Ani to nemusí být tak docela pravda. Mnohé z nich bez pochyb oplývají velmi výrazným intelektem, který neváhají pro dosažení svého cíle využít. Nezřídka se jedná o vzdělanou dívku z takzvaně dobré rodiny.

Začíná to nenápadně:

Zlatokopka po vás nemusí nutně chtít jako narozeninový dárek kabelku v hodnotě vašich dvou průměrných platů. Zkuste jí ovšem navrhnout, že letos na dovolenou pojedete pod stan na Lipno a se zlou se potážete.

Nenápadně se vás snaží si oťukat hned začerstva, ještě se vlastně pořádně neznáte, ale už na prvním rande sonduje, jak jste na tom s vlastnictvím automobilu a vůbec podstatná část témat k hovoru s ní se i kdykoli později točí okolo materiálních záležitostí? Všímejte si nejen jí, ale také jejího okolí, to, v jaké společnosti se pohybuje, vám napoví. Je tak trochu snobka, která se výlučně stýká s lidmi, kteří jsou na patřičné úrovni?

Ohrnuje vaše drahá polovička nos nad návštěvou pizzerie, zato návštěva jakékoli „lepší“ restaurace vyvolává vlnu nadšení? Nejspokojenější je tehdy, když se uvolíte zaplatit libovolnou položku z jejích (velmi častých) nákupů a miluje dárečky, čím hodnotnější, tím pochopitelně lépe? Nemá s nimi problém za jakýchkoli okolností, bez sebemenších rozpaků podobné důkazy přízně přijímá a s tím, jak pozornost oplácet vám, si rozhodně svou roztomilou hlavinku nikterak nezatěžuje? Ostatně, tyto typy milují veškerou pozornost, která se na ně upírá.

Máte chuť na trochu těch něžností? Tak to se budete muset snažit. A zadarmo to skutečně nebude. Má-li vám dopřát trochu toho potěšení, ráda by z toho také něco vytěžila. Funguje zkrátka v módu „něco za něco“. A nestojí příliš o cokoli povahy duchovní, potěšíte ji vždy jen věcmi, zážitky s vámi sdílet stoprocentně nebude. S city na ni nechoďte.

Na její soukromé požitky jí zbývá vždycky. I kdyby měla jíst suché rohlíky. Což se nakonec nestane i tak, protože vy ji v tom díky jejímu roztomilému kukuči určitě nenecháte, že? Kromě toho, kdy vlastně naposledy v jakémkoli zaměstnání vydržela déle než přes zkušební dobu?

Poznáváte v těchto příznacích svou vyvolenou? Gratulujeme, máte doma prvotřídní exemplář zlatokopky.

Týká se to pouze žen?

Zdaleka ne, podobné manýry rozhodně zaznamenáte i u mužské verze zlatokopky. Ten chudák si zkrátka nemůže najít práci, popřípadě čeká na příležitost, která ho bude hodna. A patrně mu má spadnout z nebes bez vlastního přičinění. Do té doby se musí postarat partnerka.

Druhou sortu tvoří jiní pánové. Takoví, kteří neváhají pro vlastních pět minut slávy, po kterých bezmezně touží, „sbalit“ partnerku úspěšnou, slavnou nebo alespoň mimořádně mediálně známou. Se svými ženskými protějšky mají společné to, že zbožňují zájem svého okolí.

© Holanová

Čtěte také: Partner jako Váš zrcadlový odraz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here