Partner jako váš zrcadlový odraz

0
3648

Protiklady se sice přitahují, ale neplatí to ve všem. Drobní jedinci inklinují k mohutnějším, stydliví k suverénnějším, ostýchavé imponují dobrodruzi… Pokud se vydáte se svým partnerem na společenskou akci, poznáte, že potřebujete být i v mnoha věcech na stejné vlně, zejména v etiketě.džentlmen-kravata-655x310

„Mít příliš krásnou ženu je pro muže stejný úděl
jako získat vysokoškolský diplom.
Obojím se může před ostatními chlubit,
ale zároveň musí celý život dokazovat kvality, jimiž si je zasloužil.“
Zdeňka Ortová

Oděv

Důležité je sladit se. Naprosto stejné barvy, či dokonce stejné kostýmky jsou dominantou spíše sourozenců, avšak barevně a stylově se nerušit je nezbytné. Mnohé napoví/určí pozvánka, ale pokud máme volnou ruku, nepodceníme domluvu. Aby jeden oblékl džíny, a druhý kostýmek nepřipadá v úvahu. V potaz vezmeme také kategorii oblečení. U některých outfitů lze kvalitu snadno odhadnout, proto dbáme i v tomto směru na sladění. Zejména páni by se zajisté styděli, kdyby na akci dorazili v drahém obleku a jejich polovička v čemsi obyčejném, co nevyžadovalo takové investice jako jejich oblek. Ovšem i naopak by to byla situace nepříjemná.
(Více v článcích: Outfit hoden dokonalého gentlemana a Outfit hoden dokonalé dámy)

Řeč

Žádný váš společník by vás nevydržel poslouchat, kdyby nevěděl,
že potom přijde na řadu on.
Edgar Watson Howe

To, že by partneři měli mluvit spolu i s okolím je samozřejmé, ale bohužel se často zapomíná na to, že i styl mluvy by měl být podobný. Určitě víte, jak působí páry, kde jeden hovoří jako kniha a druhý „okouzluje“ slovy, které zahlédneme maximálně tak na zídkách u neudržovaného nádraží.

Hezký a hloupý muž je ideální partner pro hluchou ženu.
Jeanne Moreauová

Humor

Stejný humor je důležitý nejen v soukromí, ale i na akcích. Mnohé o souznění partnerů vypoví, a kromě toho jeden druhému kryje záda – i při nepovedeném vtipu se drahá polovička vždy zasměje a tak svého partnera podrží. Ke dvěma se navíc se smíchem přidává snadněji a lépe než k jednomu. Pár, který je veselý a (aspoň pro sebe) vtipný, ten si lidé lépe zapamatují a oblíbí.

„Humor není pro mne odvětvím divadelního umění,
nýbrž samou podstatou života.“
Vlasta Burian

Chůze, svršky a usazení

Zde se již dostáváme k etiketě jako takové. Muž má jít po ženině levici, tedy ona po jeho pravici. Popletení tohoto pravidla však není takovým průšvihem, jako když jeden kličkuje, snaží se dostat na stranu a druhý tápe a neví kudy kam, co jeho partner zamýšlí. Opět je tedy nejdůležitější domluvit se a působit sladěně a suverénně, ať už je to jakkoliv. Když totiž budete působit tak, že přesně TAKHLE to má být, lidé vám to uvěří. S kabátem, bundou apod. by měl muž ženě pomoci. Nejdřív pomůže z kabátu jí, poté odloží sobě (u oblékání taktéž: nejdříve pomůže ženě). Při usazení by měl muž odsunout ženě židli a usadit ji na vhodné místo (na čestnější místo: zády ke stěně, s lepším výhledem, popř. po jeho pravici). Při nejasnostech by měla dáma zachovat klid a nechat se unášet proudem, protože i když je jakkoli dominantní, muž by měl ve společnosti působit, že má vše pod kontrolou a dokáže se o ni dobře postarat (decentní nápovědy ze strany dámy jsou ovšem vítané!).

„Přítel není ten, kdo tě polituje, přítel je ten, kdo ti pomůže.“
Autor neznámý

Říká se, že muž je odrazem své ženy, proto dámy nezoufejte, máte větší moc, než se na první pohled může zdát!

Sám, nebo s někým?

V první řadě nezapomínáme, že pokud máme doprovod, je nutné, aby o něm hostitel věděl (na pozvánce většinou jako možnost +1). Pokud s sebou někoho bereme, přicházíme s ním i odcházíme. Můžeme vzít partnera, nebo někoho z kruhu přátel či rodiny (v případě stejného pohlaví se orientujeme většinou podle věku: staršímu náleží lepší místo atd.). Společenské události mnohé ukáží a prověří: jak se k sobě partneři hodí, jak si rozumí… Stejně jako tanec mnohé prozradí. Pokud si nejste jisti, jestli to partnera bude bavit, zda si budete notovat, nebo nikoho nemáte, je mnohem lepší přijít sám/sama. Moderní doba dovoluje všem (jakéhokoli věku) sólo styl a dokonce může působit velice sebevědomě a svobodně. Úspěchu se ale můžete stejně tak dočkat i se správným partnerem. Vzbudíte, popř. ukotvíte dojem, že jste seriózní a láskyplný člověk se zázemím. Promyslete si tedy důkladně, koho budete spolu se svou maličkostí prezentovat. Partner je totiž odrazem vašeho vlastního JÁ.

Dodatek: Vyplatí se myslet do budoucnosti: není vhodné brát na akce pokaždé jiného partnera. I když by šéf byl volnějšího ražení, od zaměstnance očekává serióznost a spolehlivost. Sebeprezentace, kterou více či méně prosvítá soukromý život, je stěžejní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here