Zjistěte, jak doopravdy funguje náš mozek

0
3329

Mnoho lidí netuší, z čeho přesně se skládá mozek každého z nás a jak pracuje. A dá se říct, že prakticky nikdo nemá ponětí o tom, jak náš mozek zpracovává informace a z jakého důvodu zapomínáme. Odhalte základní principy fungování tohoto orgánu.

Pohyb je důležitý

Podle Johna Mediny lze principy fungování mozku shrnout do 12 základních pravidel. Prvním z nich je přitom skutečnost, že náš mozek ke správnému fungování vyžaduje pohyb. Pokud mu jej nedopřejeme, začne postupně degenerovat. Prostřednictvím fyzické aktivity totiž dochází ke stimulaci proteinů, jež podporují správné vzájemné propojení neuronů.

TIP: Fungování mozku je rozhodně fascinující. Pokud vás tato problematika zajímá více do hloubky, zúčastněte se kurzu NLP v praxi.

Každý mozek je jedinečný

Na světě tak nenajdete dva mozky, které by informace zpracovávaly naprosto totožně. Jednotlivé oblasti mozku se totiž u každého jedince vyvíjí odlišným způsobem.

To si můžete představit například tak, že mozkové centrum hry na klavír bude vypadat naprosto odlišně u profesionála a u laika, který na klavír nikdy nehrál.

Pro správné pamatování pomáhají emoce

Každá přijatá informace v našem mozku prochází čtyřmi různými fázemi zpracování. Nejprve mozek informaci kóduje, a poté ji uschová. My ji díky tomu dokážeme zpětně zjistit a postupem času ji také zapomenout.

Přijatá informace se v mozku rozdělí na množství malých částí. Tyto části poté putují do různých oblastí mozkové kůry. Většina událostí rozhodujících o tom, zda si informaci zapamatujeme, se stane v prvních sekundách procesu učení.

Z toho důvodu se vyplatí si informaci zafixovat co nejsilněji a s co největším množstvím detailů. Díky tomu bude paměťová stopa mnohem silnější.

Zúčastněte se speciálního 10měsíčního studijního NLP programu a osvojte si dovednosti, které u nás prozatím ovládá jen málokdo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here