Víte, jak se přihlásit na zkoušky mediátora?

0
2306

Uvažujete nad profesí mediátora? V tom případě jistě řešíte patřičnou přípravu na zkoušky. Ale jak se na ně přihlásit? Slouží k tomu webová stránka Ministerstva spravedlnosti, která v poslední době prošla aktualizací.

6 kroků ke správnému přihlášení

Nejprve přejděte na web Ministerstva spravedlnosti (www.justice.cz). V horní části stránky se nachází modrá lišta. Klikněte v ní na možnost Justiční profese. V rozbalené nabídce poté vyberte možnost Mediátoři.

TIP: Přípravu na zkoušku mediátora se vyplatí nepodcenit. Absolvujte kurz, kde se naučíte vše potřebné.

Nyní se již nacházíte na příslušné podstránce, kde najdete vše potřebné. Klíčová je pro vás informace hned na prvním místě pojmenovaná jako Informace pro uchazeče o vykonání zkoušky mediátora a zkoušky z rodinné mediace.

Nachází se zde formulář žádosti o vykonání zkoušky, a také otázky a okruhy ke zkoušce mediátora a zkoušce z rodinné mediace. Uchazeči tady také najdou další užitečné obecné informace.

Všechny podstatné informace

Na jednom jediném místě tedy najdete veškeré informace a odpovědi na otázky, které se se zkouškou mediátora pojí. Uchazeč tak získá představu o tom, jak se přihlásit i jaké je znění otázek pro písemnou část zkoušky. Dále také načerpáte informace o tom, jaký je průběh ústní části zkoušky a na co si dát pozor.

Pokud náhodou u zkoušky neuspějete, najdete tady i informace o tom, jak postupovat při žádosti o opakování zkoušky. A pokud uspějete, můžete si zde přečíst, jak podat žádost o zápis do seznamu mediátorů.

Na ústní část zkoušky se můžete podívat

Písemná část zkoušky je vždy neveřejná. To však neplatí o té ústní. Pokud vás čeká, určitě se běžte na některou z těchto zkoušek podívat. Lépe tak zjistíte, jak to v praxi chodí a na co se zaměřit.

Více informací ze světa mediace najdete na www.kurzymediace.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here