Životní styl = další krůček k úspěchu

0
1520

Zdraví patří v životě mezi to nejdůležitější. Tečka. Náš zevnějšek o nás mnoho vypovídá. Málokdo si plácne s člověkem, který o sebe vůbec nedbá, zato dobře vypadající lidé voní po úspěchu!

Na cestě za ještě větším úspěchem je tedy i péče o nás samotné (a to v první řadě!). Proto je tu první článek z nové rubriky Dreamlife o aktivním životním stylu, která bude sloužit jako průvodce zdravým životním stylem a péčí o tělo i mysl. Postupně budeme budovat zdravé tělo, nové sebevědomí, aktivní život a šťastnější mysl. Nakopneme se ještě k lepším výkonům, občas se však i pořádně rozmazlíme!

Udělejte si proto k dnešnímu datu v diáři vykřičník! Dnešek je totiž den, kdy velké změny začínají. Pocítíte je okamžitě. A ode dneška za rok budete jako nový člověk.  Bude to skvělý rok a my budeme žít zdravě s vámi (půlka redakce už vysadila kávu a ranní běh se stává každodenní náplní!)

Na začátek ale pár otázek. Jaký máte pocit ze svého těla? Nebolí vás? Jak se o něj staráte? Kdy jste si posledně dopřáli opravdový odpočinek a jak vypadá váš jídelníček? Kolikrát týdně chodíte sportovat? Hm…?

Úspěšný a aktivní člověk vám potvrdí, že občas rád zhřeší, ale že většinou dbá na to, aby se kvalitně a zdravě stravoval. Že odpočinek i sport jsou nedílnou součástí jeho dne, na které si čas vždycky najde. A to jde prosím o hodně zaneprázdněné lidi, takže žádné výmluvy neprojdou!

Pojďme si tedy také zasportovat. Nemusíme rovnou zdolávat maratony a pálit tisíce kalorií, ale pojďme se jen rozehřát a rozproudit si metabolismus a krevní oběh. Kolik máte času? Dvě, tři hodinky týdně budou pro začátek bohatě stačit.

Zaměřme se na to, aby nás nový sport bavil, těšil a přinášel příjemný pocit ze svého těla. Vyzkoušejme, co je nám šité na míru. Hodně energeticky vydatný je jumping – skákání na trampolíně, při němž si rovnoměrně vytvarujeme celé tělo a za hodinku spálíme až 500 – 700 kalorií! Nebo vyzkoušejme zumbu, spinning či posilovnu. Najděme si aktivitu, která nás bude bavit a které nakonec zcela propadneme. A stanovme si správný cíl – nikoli zhubnout, ale V-Y-T-R-V-A-T! V tomhle případě výborně funguje koupit si tak hrozně drahou permanentku, že nám svědomí nedovolí ji nechat propadnout.

Pro začátek nám však velice pomůže jóga či pilates, při nichž uvolníte myšlenky i napětí v těle. Vědecké výzkumy navíc ukazují, že při pravidelném cvičení jógy se lidé zbavují svých zlozvyků jako je přejídání, kouření i kousání nehtů bez větších potíží. Při pravidelném, opakuji!

Dvě hodinky týdně si zamilujeme. Odreagujeme se, zaženeme chuť na sladké, objevíme nové lidi. Už po měsíci se nám začne tvarovat postava a nakopnutý metabolismus se postará o rychlejší spalování. Zrychlí se rovněž peristaltika střev, okysličí se pleť a život nám osladí endorfiny.

Po fyzické námaze si začneme více vážit svého těla. Začneme si více všímat toho, co jíme, i jaký druh relaxace je pro nás ten nejlepší. Životní pocit se změní. Budeme se cítit lépe, vypadat lépe a působit o něco živěji, vitálněji a … a atraktivněji!

Pak budeme pro ostatní vzorem. Úspěšným člověkem, který se dokáže pro něco nadchnout. Kdo vytrvá a uspěje. Člověk, jenž ve svém životě objevil balanc. A staneme se člověkem, jehož stojí za to poznat osobně…

Otázka je tedy jednoduchá: Přidáte se k nám v boji za zdravý životní styl?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here