Zbožňovaný Will Smith: Nejtučněji placený herec planety

1
1549
Velmi málo umělců zažívá tak gigantický úspěch přechodem z hudební scény do světa filmových pláten, jako právě nyní Will Smith. V případě tohoto čtyřicetiletého muže je ve zmíněných relacích jakékoliv porovnání s někým jiným až stěží proveditelné. Will Smith je na vrcholu kariéry, jeho srdce i bankovní konto plesají a je jen dobře, že se nehodlá hned tak stáhnout a odvážně čelí novým a vzrušujícím výzvám.
Rozený bavič Willard Christopher Smith Jr. přišel na svět 25.září 1968 ve Filadelfii a už i panu doktorovi bylo zjevné, že přivedl na svět pěkně neposedné dítko. Již na střední škole si začal razit vlastní rukopis. Spolužáky byl brzy korunován pochvalným přídomkem „The Prince“, pro své humorné nadání a zábavné šaškárny, jimiž dokázal osvěžit a rozveselit i takové dny, které by jinak překypovaly hořkostí. Tenkrát ještě netušil, že právě tato přezdívka bude vstupenkou do světa fenomenálního úspěchu a že se i po třiceti letech bude vášnivě skloňovat jako symbol něčeho výjimečného.
To však ani zdaleka nebylo vše. Během tohoto období, již od svých 12 let, nacházel vášeň také v rapování, hudební doméně amerických černochů. Jako dospívající mladík skládal vlastní verše a dodával jim osobitost svým podáním tak dlouho, až si toho povšiml Jeff Townes, známý jako DJ Jazzy Jeff. Vrhli se společně do hudební tvorby a záhy vyprodukovali mnoho chytlavých skladeb, z nichž se některé staly oblíbenými hity. Za song Parents just don’t understand (Rodiče prostě nerozumí) dokonce obdrželi prestižní cenu Grammy. Will Smith je tou dobou poměrně čerstvý dvacátník a vida, zároveň milionář. Hudbu skládá dodnes, ovšem hlavním proudem dalšího zájmu se stala televizní obrazovka a následné dobytí království kinematografie.
Vše začalo úspěšným castingem sitcomu televizní stanice NBC, kde Smith ztvárnil trhlého mladíka jménem Fresh Prince, postavu padnuvší přímo na míru. Po šesti povedených letech této rodinné komedie se jméno Will Smith a jeho synonymum Fresh Prince stalo žádaným terčem mnoha filmových nabídek. Po vedlejších rolích v několika celovečerních snímcích, kterými prokázal, že umí být naprosto seriózním umělcem a ne jen rozverným Fresh Princem, zaklepala na dveře jeho kanceláře příležitost jménem Bad Boys. Akční film, který jako jeden z vůbec prvních obsadil ve dvou hlavních rolích černochy, se stal kasovním trhákem. Smithův raketoplán směr hvězdná obloha zažehnul své mohutné palivové nádrže.  
A že to byl start skutečně raketový. Will Smith se stal továrnou na kvalitní snímky a v očích nyní již nepřeberného množství fanoušků definitivní zárukou dobrého filmu. Den nezávislosti, Muži v černém, Já robot, Hitch, Štěstí na dosah, Já Legenda pro výčet jen několika málo z nich. Stihl posbírat více než 28 nejrůznějších ocenění a na dalších 49 byl nominován, včetně dvou Oscarů. Po úspěšném dobytí hudebního i filmového průmyslu přidává do svého portfolia další artefakt, funkci producenta pod záštitou společnosti Overbrook Entertainment, kterou sám spustil a příběh jménem Will Smith nemá konce.
Portál AskMen.com jej v současnosti dokonce zařadil mezi 49 mužů světa, kteří za posledních 12 měsíců nejvíce ovlivnili ostatní muže po celém světě v jejich uvažování, oblékání, nakupování, atd. V kategorii herců se utká s velikány jako Harrison Ford, Sylvester Stallone, Brad Pitt, Charlie Sheen, George Clooney, Paul Newman a dalšími. Will Smith je jednoznačně marketingový tahoun, ale především také kvalitní herec, který si neustále staví laťku dosažitelného výše a vplouvá i do riskantních vod neobvyklých a originálních rolí. Některé pokusy kritici zatracují, jiné opěvují do výšin filmového nebe. Tak či onak, Will Smith je dnes ikonou, na kterou se lidé do kin jednoduše těší. Miluje svou práci, je v ní veleúspěšný a sám to hodnotí slovy: „Nejdůležitější na tom celém je, že nadevše miluji svoji úžasnou rodinu! To je k nezaplacení!“

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here