Wellendorf: Jeden prsten vládne všem

0
2526

Ernst Alexander Wellendorf založil svoji dílnu na přelomu roků 1892 a 1893 jako neodmyslitelnou reakci na zakázky evropské aristokracie, jíž se do rukou dostaly krásné šperky nadaného zlatnického učně. Dal tak vzniknout tradici, kterou v současnosti pevně uchopila již čtvrtá generece Wellendorfů, bratři Christoph a Georg. Za většiny rozbřesků kráčí bok po boku ulicemi německého Pforzheimu do jeden a půl kilometru vzdáleného sídla rodinného impéria. V poledne se vydají k obědu za svými manželkami a dětmi, poté se opět vrací k práci, aby se za soumraku bok po boku mohli vydat zpět do svých domovů. Více než pouhý rituál, tato denní rutina odhaluje závazek k tradici a rodinným hodnotám. A je to právě rodina, která se stala jádrem jejich podnikání.

Wellendorfové drží pevně otěže navrhování šperků. K Georgovi, Christopherovi a jejich rodičům Evě a Hanspeterovi, mají i manželky obou bratrů svůj díl na tvorbě každého nového konceptu. Těch tento rodinný tým vytvoří na 3000 ročně. Z nich společně vyberou 300, z kterých vyrobí prototypy. Po měsících experimentování Wellendorfové určí pouhých 30 ke konečnému spuštění limitované produkce.

Každý jeden kousek, kterých dílna vydá pouze 20 denně, je ručně zpracován a vyroben z 18k zlata. Například na jediný splétaný náhrdelník Wellendorf je použito 160 metrů zlatého drátu. A každý prsten je vyroben ze čtyř jiných, které se do sebe zapojí způsobem takovým, aby se prsten mohl jakoby na zlatém ložisku volně otáčet kolem prstu. Jejich krása vás uhrane natolik, že uvěříte ve splnění jednoho přání při každém otočení. Nejvyšší úroveň preciznosti lze poznat podle míry odchylky velikosti od normy. Tu mají Wellendorfovi stanovenu na pouhých 0,01 milimetru (průměr lidského vlasu) – neuvěřitelné pro ruční výrobu. Veškeré pohyblivé časti tudíž klouží s hedvábnou jemností. Finálně je každý jeden šperk pečlivě zkoumán pod dvacetinásobně zvětšující soustavou skleněných čoček, aby mu jako pečeť dokonalosti mohlo být vtištěno W – rodinný znak Wellendorfů.

Jednotlivé kolekce se skládají ze čtyř dokonalých šperků, prstenu, náramku, náhrdelníku s přívěskem a náušnic, všechny vykládané brilianty a dalšími drahokamy. Jejich podmanivá čistota vás s každým pohledem přenáší do jiného světa. Snad tam, kde Elfové na svých kovadlinách tvoří dechberoucí magické klenoty pro nejmocnější z mocných. Od roku 1997 Wellendorfovi dávají světu Prsteny roku – limitované edice inspirované k neopakovatelné jedinečnosti. Motivem roku 2008 je duha, tři samostatné zlatě ornamentované kroužky vykládané barevnou perletí se nezávisle na sobě otáčí po obvodu nostného prstence.

Výrobce nejluxusnějších vozů na zemi, Maybach, v roce 2005 s potěšením oznámil světu, že rodina Wellendorfů souhlasila s výrobou detailů pro interiéry limuzín Mybach 57 Saloon. Dle rodinné tradice byly vozy na zakázku přesně dle požadavků klientů dolaďovány, aby podtrhly individualitu svých majitelů. A přesně taková je filozofie značky:„My Wellendorfové nenásledujeme módní trendy. My upřednostňujeme skutečné hodnoty. Každý náš šperk musí mít v sobě osobnost, která bude dávat smysl tomu, co děláme.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here