7 rad, jak zaručeně vyniknout

1
2935

Chcete-li uspět, dosáhnout až na vrchol, musíte být vidět, oddělit se z davu. K čemu vám jsou nejlepší schopnosti, když si vás nikdo nevšimne? Tento článek vám odhalí 7 technik, díky kterým skutečně vyniknete.

blue

1. Buďte odlišní

Upravte svoji vizáž, aby si vás lidé na první pohled všimli. Zaujměte nějakým extravagantním doplňkem, zářivými barvami či netradičním sestřihem. Udělejte ze své image svoji poznávací značku.

Chovejte se jinak než lidé kolem vás. Jděte proti proudu. Zastávejte originální názory. Dívejte se na problémy z různých úhlů. Staňte se vzorem a inspirací pro druhé.

Příklad: Daniel Nekonečný, Vladimír Franz – Zpěvák zářící za doprovodu ohňostrojů ve žlutých oblecích jako tropické sluníčko či kandidát na prezidenta, jehož obličej je kombinací Šmouly, Avatara a Darth Maula. Dokonalý recept, jak zaujmout všechny věkové kategorie.

2. Dělejte originální věci

Vyrukujte s něčím autentickým, tahejte z rukávů jedno eso za druhým. Ukažte lidem, co tu ještě nebylo. Vymýšlejte vlastní inovace a zlepšováky. Přineste do svého regionu nápady, které vás zaujaly jinde.

Bojujte proti všednosti a rutině. Dělejte běžné věci jinak než ostatní. Otiskněte do svého díla část své osobnosti. Umožněte lidem, aby se mohli bavit a smát, dejte jim něco, co jim usnadní život, pomůže s problémy.

Příklad: Ondřej Kobza – Podnikavý kavárník, díky němuž stojí piana v ulicích řady českých měst, vedle nich přibývají stolky se šachovnicemi a na další kreativní projekty se jistě můžeme těšit.

3. Proměňte své jméno ve vizitku

Udělejte ze svého jména či přezdívky veřejně známý pojem. Představujte se tak, aby si vás lidé zapamatovali, na potkání rozdávejte své vizitky. Proslavte své jméno obdivuhodnými skutky, nechte jej naplno znít.

Budujte značku svého jména, zakládejte si na něm. Ať se vaše jméno stane významnějším, než celý váš životopis, ať lidé šílí po vašem autogramu a pouhé oznámení vašeho jména vyvolá bouřlivý potlesk.

Příklad: Jára Cimrman, Karel Gott, Jaromír Jágr, aj. – Bez komentáře.

4. Spojte se s úspěšnými

Vybudujte si širokou síť kontaktů. Setkávejte se s význačnými osobnostmi nejen ve svém odvětví, spřátelte se s nimi, inspirujte se od nich, přijímejte jejich rady, využívejte jejich známostí, požádejte je o reference, které podpoří důvěryhodnost vašeho jména.

Iniciujte nová přátelství, aktivně vyhledávejte potenciální partnery, spojujte se s druhými lidmi prostřednictvím sociálních sítí i osobních setkání, odhoďte svůj stud. Važte si každého, kdo vám napomůže v cestě na vrchol.

Příklad: Ornella Štiková – Mladičká celebrita, kterou bulvárně proslavilo těhotenství s ženatým Josefem Koktou. Důkaz toho, že spojit se s úspěšnými pomáhá ke slávě i v přeneseném slova smyslu.

5. Objevujte se na akcích

Účastněte se společenských večírků, slavnostních akcí, divokých oslav i dalších událostí po boku svých úspěšných přátel. Postarejte se o to, abyste se většinu času pohybovali v hledáčku fotografa.

Cíleně navštěvujte místa, kde se schází celebrity. Pokud ještě nikoho úspěšného neznáte, využijte těchto akcí pro vzájemné seznámení. Dejte se do řeči s ostatními účastníky, navazujte přátelství, poznejte se blíže i se zástupci médií. Zaujměte druhé natolik, aby vás na další události neomylně poznali.

Příklad: Agáta Hanychová (Prachařová) – Dcera známé herečky již od mládí dobře pochopila, že stačí se čas od času na správném místě opít či odhalit oblečení, aby se člověk dostal do popředí českého bulváru.

6. Přejte si být slavní

Jakkoliv skepticky se můžete dívat na tuto radu, vyniknout můžete i tak, že si to prostě budete přát. Když svůj požadavek odevzdáte vesmíru a uvěříte v jeho splnění, začnou se ve vašem životě dít divy. Stačí dělat srdcem naplno to, co vás naplňuje radostí, v čem jste dobří, a osud se vám náležitě odvděčí.

Příklad: Tomáš Klus – Mladý písničkář si podle jeho slov na začátku své kariéry jednoduše přál být slavným. Sílu tohoto záměru ilustruje jeho současná divácká popularita i řada získaných ocenění.

7. Ovládněte média

Když úspěchu nedosáhnete předchozími způsoby, vždy si ho můžete koupit. Nicméně pokud chcete ušetřit výdaje, cesta k popularitě vede i skrze bulvární kanály. Pamatujte, že i negativní reklama je stále reklamou, častokrát mnohem účinnější.

Jakýkoliv názor na média máte, bez nich se do širšího povědomí jen těžko prosadíte. Snažte se zúročit každou příležitost ke zvýšení své publicity. Kromě svých vlastních stránek, blogů a profilů využívejte k prezentaci známé zpravodajské kanály, pokud možno, publikujte vlastní příspěvky na cizích portálech.

Příklad: Pavel Novotný, Karel Janeček, Andrej Babiš – Syn známého baviče se tak dlouho objevoval na stránkách bulváru, až se stal jeho šéfredaktorem. Miliardář Janeček si pronajmutím přední strany českých deníků pro svoji pozitivní kampaň udělal neskutečnou osobní reklamu. Slovenský podnikatel většinu tuzemských médií rovnou skoupil, přičemž následné volby ukázaly úspěch takového kroku.

1 komentář

  1. Tohle je nějaký zcestný, ne moc hluboký zrovna. Přejte si být slavní, noste extravagantní doplňky. Aneb 7 rad, jak být zaručeně jedním z davu. Vyniknout můžete pouze ve své mysli. Když si uvědomíte, že tyhle věci jsou zbytečné a štěstí naleznete někde jinde – pak jste, přátelé, vynikli mezi ostatními.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here