Strach: Pro někoho výzvou pro jiného výmluvou

0
2689

“Strach je nic převlečené za něco.” Staré rčení, které platí i dnes. Ničím jiným strach opravdu není. Jde jen o fikci, kterou si vytváří naše vlastní mysl.

young-woman-1149643_1280

Ale proč? Proč mu tedy tolik lidí podléhá? Odpověď je jednoduchá, protože je to pohodlnější. Než abychom sebrali odvahu a proměnili sny ve skutečnost, raději na ně zapomeneme. A strach umí ještě jednu věc, krásně si nás hýčká. Nemusíme se snažit, nemusíme pracovat, nemusíme zkoušet hranici svých možností. Jenže, tam, kde se daří strachu, hyne naše snaha dosáhnout toho, po čem toužíme.

Naopak aktivní přístup k životu má na strach ničivý dopad a jedinou možností je pak jít za svými sny. Proto si pamatujte, že nejlepším lékem proti strachu je čin. Začít dělat to, z čeho máte strach, to je jediný způsob, jak svůj strach nejen můžete přemoct ale nakonec i úplně ovládnout.

NĚKDO BERE STRACH JAKO VÝMLUVU, NĚKDO JAKO VÝZVU

Čin je nezbytnou podmínkou nejen pro úspěch, ale právě on nám pomáhá vyhrát nad strachem. Jedině čin totiž dodává slovům tu pravou váhu, umožňuje překonat překážky a zahání strach. Nespoléhejte na zkratky a snadná řešení, protože cena za pohodlí je až příliš vysoká. 

Pravděpodobnost, že dosáhnete úspěchu se snižuje každou minutou. Důsledkem je právě nečinnost. Proto musíte překonat pohodlnou nerozhodnost a začít konečně jednat. Je nutné žít aktivně, oddat se činu, přijmout je jako způsob vyjádření.

“Vítězové berou strach jako výzvu , poražení jako neřešitelnou věc.” autor neznámý

Pokud se činu nezaleknete, pokud budete jednat a postupovat vpřed, pak dosáhnete všeho, po čem toužíte. Ten, kdo se neodhodlá k činu, zůstává pouze v říši teorie a nikdy nepozná, jaký potenciál se v něm skrývá.

Není to o tom, že už nikdy nebudete mít strach, ale o tom, že mu nedovolíte, aby vás ovládal. Lépe řečeno, aby vás paralyzoval tak, že se raději vzdáte svých snů. Strach je přirozený, ale není přirozené, aby vás zabrzdil, Zkrátka, klidně se bojte, ale hlavně jděte. To samé i pochybnosti jsou přirozené, takže pochybujte, ale jděte dál. A přirozený je také stud, takže styďte se, ale jděte dál. Ať už se ve vás odehrává cokoli, prostě vykročte. Právě tak jednají ti nejúspěšnější lidé světa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here