Jak ušetřit na dovolenou a vyhnout se zbytečným výdajům?

1
2443

Už dlouho přemýšlíte o dovolené svých snů, na nástěnce se na vás každé dopoledne smějí vystřižené obrázky míst, která toužíte navštívit řadu let, v postranních reklamách na vás blikají zlevněné letenky a zájezdy právě tam, kam prostě chcete. Co vám v tom ale brání? Když se zamyslíte prakticky, jednoduše to jsou finance. Je smutné, že se nepodíváte tam, kam chcete jen proto, že nemáte dostatek peněz, nebo byste příštích pár měsíců po dovolené jedli hlínu…Prozradíme vám, jak si ušetřit peníze a jak zbytečně nevyhazovat své finance.

Cestovat může každý a ne že ne. I ti, kdo si myslí, že na to nemají, mohou vyjet za hranice. Jen se musí spokojit s tím, že od cesty nebudou vyžadovat největší luxus, pohodlí a své priority musí zaměřit jinam…právě do navštívených lokalit.

Luxusní pokoj, na vaně stále nové květiny, které jsou čerstvé, ve dveřích vás vítají dvě čisté bílé labutě, které jsou vytvořené z ložního prádla, z balkonu je vidět na třpytivé moře a během celého dne vám číšník nosí k bazénu alko drinky a víno. Pokud se spokojíte s jednoduchým a praktickým vybavením na pokoji, kde ve finále strávíte stejně noc, protože kvůli pokoji na dovolenou nikdo nejede, dostanete se ale tam, kam chcete. Pokud oželíte první třídu luxusu a pohodlí a vydáte se na let jinou, ušetříte spoustu peněz. Když se spokojíte se stravou, která vás zasytí a budete jíst jen tehdy, když budete mít hlad, můžete se těšit na vysněná místa.

I tak může vypadat šetření na cestách, místo taxi zvolte stopování. Místo drahých restaurací, kde vám nabídnou tamější specialitu, vyzkoušejte levnější v zastrčených uličkách, kde se najíte stejně dobře. Teď vám ale poradíme, jak šetřit celoročně, abyste vyjeli důstojně, nemuseli držet po cestě hladovku a bydleli v čistém skromném pokoji.

Své ubytování hledejte na portále, které vám srovnají ceny a nabídnou nejlepší možnou cenu za pokoj. Vyzkoušet můžete například známé trivago.cz. Během roku se občas podívejte na akční nabídky letenek a zájezdů, které si můžete koupit dopředu, dřív než bude sezona v plném proudu. Pokud chcete vyrazit na cestu autem, domluvte se s kamarády a rozdělte si náklady za pohonné hmoty mezi sebe. Vedle těchto šetřivých tipů si však na dovolenou můžete našetřit i jinak.

Zamyslete se, kolik si toho během roku koupíte a jak trávíte svůj volný čas. S kamarádkou tak ob dva dny zajdete na kafíčko do vaší oblíbené retro, vintage kavárničky, kde domácí limonáda vyjde na 70 korun a malé espresso bez mlíčka na 40? Každý pátek dodržujete srazy s přáteli v místní hospůdce, filmové premiéry nevynecháváte, a pokud narazíte na módní kousek, který vám v šatníku chybí, nemůžete ho v obchodě prostě nechat. Zajímáte se o zdravou stravu a skenujete každý den sociální sítě a inspirujete se obrázky naaranžovaných pokrmů, kde nechybí avokádo za 37, pitahaya, která stojí takových 70 korun nebo jiné exotické ovoce? Vše si zapíšete a pak to skočíte vše koupit do obchodu a máte pocit, že kdybyste se stravovali právě sezónním ovocem, tak by to bylo něco méněcenného.

Vypadá takhle nějak váš volný čas a priority týkající se oblečení, jídla a výběru podniku? Přehodnoťte svůj životní styl, stačí na takový rok, a uvidíte, kolik si na dovolenou našetříte.

© Barbora Mikysková

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here