Být průměrem? Ne! Projev naplno svou individualitu!

6
1695

V dáli se již rýsují… Zastíníme-li si dlaní oči, můžeme je spatřit vskutku zřetelně. A každým dnem se přibližují. Dvě brány, dva milníky, dva významné momenty. První brána symbolizuje kulatých 5 let fungování magazínu Dreamlife.cz, druhá na ni bezprostředně navazuje a započíná novou epochu. A jak jste listovali stranami, po celou dobu jste měli příležitost obohacovat svůj vlastní příběh příběhy těch, kteří se nebáli chovat, konat, fungovat a žít odlišněindividualit. O ženských a mužských odvážlivcích, kteří se namísto každého “ne” naučili slyšet “tak znovu, a ještě urputněji”…

“Pesimista si stěžuje, že fouká vítr. Optimista čeká, až foukat přestane. Vůdce napíná plachty.” John C. Maxwell

Historie je přeplněná zmínkami o těch, kteří vedli, a sem tam o těch, kteří byli vedeni. Těch, kteří pravidla tvořili, a těch, kteří je do puntíku dodržovali. Tato pravidla silně ovlivňovala chod celých dějin! A ačkoliv mají druzí jmenovaní plná ústa výmluv a lepších řešení, jejich odvaha je však pouze ve slovech – tito kecálci, problémotvůrci, stěžováčci, posměcháčci, pomlouvači a různé příbuzné sorty sice znají na vše “nejlepší” řešení, ale nikdy ho nezrealizují. Proč? Jejich chabá odvaha jim totiž nedovolí nic krom kritických výkřiků. Slova párkrát zopakují (nic tím nezmění), natankují plnou svému egu a jdou nadiktovaným pravidlům opět poslušně naslouchat. Položíte-li jim otázku: “Dobře, a co s tím uděláš?”, hbitě odpoví, ale podle svých myšlenek a slov se neřídí. A tím se právě odlišují od druhé skupiny – od vůdců. Ti znají nejen odpověď, ale i kroky ke změně, jež ihned mění v realitu. Protože odvahu je třeba demonstrovat zároveň postojem, chováním a činy. Kam jste patřili dříve je již lhostejné. Kam však toužíte patřit nyní? Do skupiny pravidlotvůrců, nebo poslušných ovcí? Být individualitou, nebo zanedbatelným článkem průměrného davu? Rozhodněte se!

Mantinelem, o nějž se odrazilo již tisíce “pokusů” o úspěch, je to, že je to těžké! Hrozně těžké! Není snadné přesvědčit sám sebe a vést tehdy, když nikdo jiný není schopen sebrat odvahu a vést. Oproti hledání zbytků sil je objevení jehly v kupce sena prkotinou. Těch sil, jež ostatní nejsou ochotni vydat (nejčastěji o nich ani neví). Ve chvíli, když ukrutně bolí tělo, mysl i duch a zdá se, že už zde síly nejsou, a i každý další nádech je zkouškou největšího kalibru… Není snadné se v tu chvíli odvážně postavit na první místo a nechat promluvit tu vždy odvážnou a nikdy se nevzdávající naději: “Jsem tady a nevzdám se! Buď zvítězím, nebo padnu. Vydám ze sebe však úplně vše, okolnosti mně nezajímají!” Váš sen totiž musí být mnohem větší než vše, co se před vámi objeví! A takto nedokáže jednat nikdo jiný než pravá individualita – pravý vůdce, pravý leader.

Lze si schopnost vést ostatní vypěstovat? Samozřejmě! Vytrvalým pěstováním jedné vlastnosti po druhé lze docílit velkých změn. Vést ostatní je však v reálu až druhou stanicí a zároveň cílem mas. První stanicí je naučit se vést nejprve sebe! A právě k tomu sloužila po celou dobu kategorie Osobní rozvoj. Jak chcete vést ostatní, pokud nemáte moc ani sami nad sebou…? Kupříkladu nastane-li pro vás úplně nová situace a ve vás se zjeví pocit strachu, co uděláte? Zařadíte zpátečku? Nebo tam raději s vervou kopnete jedničku a necháte potykat plynový pedál s podlahou? Vůdce volí druhou možnost a zároveň tiskne tlačítko N2O! Pamatujte, že vůdci neustále a s radostí vyhledávají nepoznané situace! Tyto situace jim totiž je samé dovolují poznávat v úplně novém světle, jehož svit nedosáhne až do jejich obýváku na pohovku.

Ačkoliv odvaha každého z nich je častokrát doceněna až s dlouhým odstupem, jejich snaha nepolevuje. Pro tohoto člověka má smysl jediná věc – neúnavné zdokonalování a růst. Hnacím motorem je hodnotný cíl a dobrý úmysl, který poslouží nejlépe celému světu. To je příběh odvážného, silného a nezdolného vůdce… Správný leader totiž ví, že jeho snaha má smysl, a to je pro něj jediná hodnotná informace. A tehdy neexistuje nic jiného – jen výzva přímo před jeho nosem. V hloubi duše ví, že toho však nelze dosáhnout, pokud bude jednat podle pravidel určených stádu…

Nasměrujte své kroky k rekapitulaci mnoha životních příběhů, které naleznete na bezprostředně následujících řádcích. Schválně se shánějte po někom, kdo v tomto výčtu není nebo nebyl individualitou… Toužíte-li patřit mezi ně, distancujte se od davu, protože zmínky o něm zde zaručeně nikdy nenaleznete!

6 KOMENTÁŘE

  1. Chtěl bych poděkovat redakci za články zveřejňované na tomto serveru. Jsou velice motivující a pomáhají mnoha lidem růst. Sám momentálně prožívám těžké období a díky Vám, Vašim citátům a článkům jsem schopen se po každé další ráně postavit a jít znovu dál. Za toto Vám děkuji a přeji mnoho úspěchu. S.

  2. Milí čtenáři Therosi a Sato, děkujeme za vaše příspěvky! Jste to právě vy, věrní čtenáři, díky kterým víme, že naše práce má smysl a mnoha lidem usnadňuje jejich životní putování. A že má smysl v této práci neúnavně pokračovat. Těšte se na naší další tvorbu, zajisté budete nadšeni! Mějte úspěšný den, Radek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here