Seberozvoj on-line s Henrikem Edbergem

0
2328

Jednatřicetiletý Švéd Henrik Edberg patří mezi lidi, jejichž touhu po poznávání nelze nikdy ukojit. V roce 2006 si na zkoušku založil blog, který mu měl sloužit jako malá osobní terapie. Vždy se zajímal o psychologii úspěchu, time management, seberozvoj a především pozitivní myšlení v účinku na náš život. Alespoň jednou týdně se tedy podělil o své nejnovější poznatky, radosti, zdokonalování a myšlenky. A dle toho, čeho dodnes dosáhl, lze poznat, že své pozitivní myšlení zaměřil i na svůj blog, který se stal se 7000 čtenáři mezinárodním hitem.

Zkuste to také. Zadejte si www.positivityblog.com a objeví se před vámi výborně vypracovaná stránka o lidském úspěchu, koncentraci mysli, motivaci a rozvíjení vlastního potenciálu. Je to anglicky psaný blog, který vás vždycky inspiruje a přinese mnohé odpovědi. Pro váš osobní trénink je tu připraven i on-line kurz “Simplicity”, jenž vám bude průvodcem na cestě za zjednodušením života. Naučí vás postupně měnit své pracovní návyky, prozradí snadné triky, jak zvýšit efektivnost, poradí, jak dotáhnout věci do zdárného konce. Kurz rovněž slibuje, že se naučíte snadněji zvládat stresové situace a naučíte se pracovat s větší lehkostí a klidem.

Henrik Edberg je sám příkladem šťastného a zvídavého člověka, a proto si každý jeho post zamilujete. Umí zabrousit do podstaty problému, odkrýt nové možnosti a občas přidá veselý komentář ze života, čímž se vám celý článek vryje do paměti. Navíc se Henrik stal tak fenomenálním a jedinečným blogerem ve svém oboru, že na přání svých věrných čtenářů sepsal e-knihy s názvem “The Art of Relaxed Productivity”, “The Power of Positivity” a malou příručku “The 7 Timeless Habits of Happiness”.

Ač autor o svém soukromí nikdy příliš nemluví, pokud ho požádáte o interview, dokáže se o svém životě rozpovídat. Nikdy nepůsobí dojmem velkého a přemoudřelého rádce, ale spíše člověka, který v sobě hledá odpovědi tak dlouho, až ho něco geniálního napadne. Sám přiznává, že je to především motivace, které se musí učit neustále, i že mu v životě nejvíce pomohla kniha “A New Earth” Eckharta Tolla. Zeptáte-li se na jeho záliby, objevíte všestranného člověka, pro kterého se psaní stalo hlavní radostí života.

Nejdůležitější jsou ty malé krůčky na každém začátku,” říká. Velké věci i transformace osobnosti jsou podle Edberga vždy otázkou malých (ale zato trvalých!) změn, které nám dokáží přeměnit každodenní zvyky a stanou se naší přirozenou součástí. Na otázku, jak si vybudovat pozitivnější svět, odpovídá po chvilce přemýšlení. Odpověď je podle něj v nalezení toho, co nás nejvíce baví a naplňuje.

Přesně tyhle záliby je důležité do svého života dávkovat postupně a pravidelně. Jakmile se máme neustále na co těšit a dělat, co milujeme, změní se naše energie, my se budeme cítit svobodnější a bude nám na tom světě zase o něco příjemněji.

Pokud se tedy také každé pondělí těšíte na nový Dreamlife článek o seberozvoji, určitě si oblíbíte i Henrika Edberga a jeho blog plný inspirace, radosti a úspěchu. Čtenářů blogu neustále přibývá, stejně jako aktivit a přednášek v Henrikově diáři. Blog mu nastartoval kariéru a během následujících let se ukáže, zda náhodou nemáme tu čest s novým Jackem Canfieldem…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here