Tivoli: Pohádka tisíce a jedné noci

0
2366

Zábavní park Tivoli, nacházející se v centru dánské Kodaně, je unikát a to nejen architektonický. Možnost návštěvy znamená navštívit pohádkový svět, ve kterém se velcí lidé stávají opět dětmi, svět, kde neexistují pravidla gravitace, svět, kde si užijete klidu v ruchu velkoměsta, svět, ve kterém se můžete nechat rozmazlovat luxusem, a kde uslyšíte nadšené tepání lidských srdcí. Prožijete zde jedno velké radostné dobrodružství. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Když se večer setmí, nastává ten správný čas pro zábavu a dobrodružství. Alespoň v Kodani to platí určitě. Zábavní park Tivoli vás již z dálky láká k návštěvě. Byl založen roku 1843 a patří k nejstarším zábavním parkům na světě. A také k těm nejnavštěvovanějším. Čtyři milióny nadšených návštěvníků každý rok, je toho důkazem. Atmosféra parku je romantická a tajemná zároveň. Na stromě se tu každý večer rozsvítí okolo 120 000 lampiček a lucerniček, které ve vás vyvolávají dojem, že se procházíte mezi hvězdami.

Z romantické nálady vás ale brzy po vstupu vyvede množství atrakcí, které lákají všechny věkové kategorie. Inspirované jsou jak divokým západem, tak třeba vesmírem (např. dánským astrologem Tycho de Brahem) či starověkou kulturou. A zde začíná to pravé dobrodružství, které si nejlépe užijete, pokud se odpoutáte od země. Jednou z největších, i nejlepších atrakcí, je tzv. Star Flyer (Hvězdný letec), 80 metrů vysoký kolotoč, nejvyšší v severní Evropě, ze kterého uvidíte Kodaň jako na dlani. Podobné dobrodružství si můžete užít i na další věži, na tzv. Golden Tower (Zlatá věž), která vám neméně rozčechrá vlasy, a vy se budete cítit, jako kdybyste se vznášeli mezi nebem a zemí. A adrenalin v krvi stoupá. Pro ty odvážnější je tu horská dráha, s příznačným pojmenováním Démon nebo atrakce s názvem Vertigo, která je nejdivočejší a nejrychlejší atrakcí v celém parku. Některé atrakce nabízejí přetížení až 4G, a to už je pořádná dávka adrenalinu. Najdete zde také nejstarší funkční dřevěnou horskou dráhu na světě. Byla postavena v roce 1914 a má tedy staletou historii. A právě v této skutečnosti tkví až magické kouzlo zábavního parku Tivoli. Snoubí se zde staré a tradiční, s moderním a inovativním. Ať už tedy zajdete na jakoukoliv atrakci, nebo se projedete na Dračí lodičce, zažijete zde adrenalinové dobrodružství, na které budete ještě dlouho vzpomínat.

Zábavní park ale skýtá i jiné možnosti zábavy. Především se zde pořádají mnohé kulturní akce. Najdete zde koncertní síň, v přilehlém parku se konají hudební koncerty a pro milovníky pantomimy, je tu i divadlo tohoto umění.

Z parku ale v noci neodcházejte a rezervujte si zde ubytování. Přímo v parku se nachází jeden z nejkrásnějších hotelů na světě, hotel Nimb. Název hotel je ale poněkud zavádějící. Je to ve skutečnosti palác. Velkolepost hotelu podtrhuje jeho architektura. Hotel je postaven v působivé maurské architektuře. Nachází se zde 17 impozantních pokojů, které poskytují odpočinek v doslova pohádkovém luxusu. Zde se vám budou zdát ty nejkrásnější sny, které si dokážete představit.

Tivoli_Gardens_-_Nimb

Následující ráno vás park Tivoli ohromí znovu. Pokud navštívíte jeho zahrady. Po rušném předešlém dni vás zde přivítá klidná atmosféra, krásná přírodní zákoutí, jednoduše to pravé místo pro relaxaci, či vypití ranní kávy či čaje. Toto nádherné místo uprostřed velkoměsta vás dokonale navnadí na další den, který můžete strávit dalšími a dalšími dobrodružstvími. A to nejen v zábavním parku Tivoli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here