Dovolená snů: Destinace úspěšných

0
1597

V pauzách mezi natáčením či koncertními turné si zaslouženou dovolenou užívají i světové celebrity. Jejich vysoce vybraný vkus bude inspirací i vám pro trávení přicházejícího léta.

Nechte se okouzlit místem, kde herečka Nicole Kidman strávila své líbánky, a odleťte na souostroví Francouzská Polynésie, která leží uprostřed Tichého oceánu. Krásná příroda, průzračné moře omývající bílé pláže a vysoké pohoří nejsou zdaleka tím jediným, co může tato destinace nabídnout. Souostroví je vyhlášené svou příjemnou atmosférou, přátelskými lidmi a samozřejmě i luxusními letovisky. Zároveň se toto místo může pochlubit i výborným prostředím pro surfaře a ostatní sportovce. Zda-li se na svém prkně vydáte vstříc vysokým vlnám, nebo budete odpočívat ve stínu exotických palem, stejně jako loňské léto zoufalá manželka Eva Longoria, už záleží jen na vás. Za jednu noc v resortu St. Regis na Bora Bora zaplatíte kolem 100 000 polynéských franků – v přepočtu 20 000 korun.

Světové celebrity se každoročně nechávají zlákat i malebným karibským ostrovem Saint Lucia, který se pyšní nedotčenou přírodou a neprobádanými deštnými pralesy. Proto si tu dovolenou rádi vychutnávájí například herec Hugh Grant a bývalá supermodelka Tyra Banks. Ostrov je také vyhledávaný pro dva skalnaté výběžky nazvané Twin Pitons, které figurují na seznamu přírodního dědictví UNESCO. Výhled na tyto vulkanické zázraky, současně prvotřídní servis a luxusní ubytování vám nabídne oblíbené letovisko Anse Chastanet. Atypický hotel se rozkládá na kopci, jenž sestupuje na písečnou pláž, a proto počítejte s tím, že budete každý den své dovolené zdolávat několik desítek schodů do svého pokoje. Po tomto náročném výkonu však na hosty čekají ty nejlepší poklady karibské kuchyně a královská postel. Ceny za dvoulůžkový pokoj startují na 250 eurech za noc – v přepočtu 6300 korun.

V Karibiku ještě chvíli zůstaneme. Další z oblíbených destinací je i ostrov St. Barts, často přezdívaný karibský St. Tropez. Ostrov totiž patří Francii a jeho oficiální řečí je tudíž francouzština. Krásy tohoto kousku pevniny okouzlily topmodelku Kate Moss a takové herce jakými jsou Brad Pitt, Tom Hanks i samotný pirát z Karibiku Johnny Depp. Kouzelné domky inspirované právě francouzskou architekturou, pláže, které nejsou přeplněné turisty, a butiky známých návrhářů jsou spolehlivým lákadlem celé oblasti. Útočistěm vám nemůže být lepší místo než proslulý hotel Eden Rock. Za standardní apartmán zaplatíte od 300 eur za noc – v přepočtu 7500 korun.

Zástupy slavných lidí také často míří na jih „černého kontinentu“, do Jižní Afriky. Říká se, že pokud se zamilujete do Afriky, je to láska na celý život. Jejímu kouzlu propadl miliardář Bill Gates, herec Sean Connery i supermodelka Naomi Campbell. V zemi se zvláštní a tajuplnou atmosférou si můžete užívat safari, navštěvovat zapadlé domorodé vesničky a nebo naopak moderní velkoměsta. Jedním z oblíbených luxusních hotelů je The Table Bay Hotel v centru Kapského města, kde můžete strávit noc za cenu od 3250 jihoafrických randů – v přepočtu 7000 korun.

Zpěváci Mick Jagger a Sting, ale i rodina fotbalisty Davida Beckhama rádi cestují na středoamerický ostrov Barbados. V tomto ráji všech potápěčů si můžete vychutnat jak poklidnou rodinnou dovolenou, tak i divokou „jízdu“ po nočních klubech. Muzikanti z Barbadosu jsou známí široko daleko pro svou všestrannost a vynalézavost a z jejich nabídky si určitě vyberete hudbu vašeho srdce. Po prohýřené noci se užijete luxus hotelu Sandy Lane, který si pro svou svatbu vybral známý golfista Tiger Woods. Ceny za dvoulůžkový pokoj začínají na 950 dolarech – v přepočtu 15 000 korun.

Ve výčtu kontinentů, kde celebrity rády tráví své volné dny, samozřejmě nechybí ani Evropa, avšak výše zmíněné destinace dávají tušit, že srdce slavných vábí především pohádkový Karibik. A pokud si chcete dovolenou užít v obdobném formátu jako oni, zapomeňte na ceny, o kterých jsme psali. Vynásobte je pěti a pronajměte si prezidentská apartmá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here