Bohatství nebo chudoba?

0
2684

Existuje několik oblastí, které jsou v našem životě důležité. Patří mezi ně pevné zdraví, možnost seberealizace, dobré vztahy, peníze a bohatství a naplnění smyslu života. Pokud nám jedna z těchto oblastí nefunguje, jak by měla, tak se necítíme úplně spokojeni. Znáte někoho, kdo je bohatý, má dobré vztahy, může se realizovat, ale má zdravotní potíže a přesto je spokojený? Já ne. Jednou z nejpalčivějších oblastí našich životů v dnešní době jsou peníze a bohatství. Hlavním důvodem je, že spousta lidí neumí správně zacházet s penězi a nesoustředí se na tvorbu bohatství. Dá se říci, že s penězi bojují místo toho, aby jim rozuměli. Pak to dopadne tak, že jednoho dne budou odkázáni na stát, rodinu, kamarády a budou třít bídu s nouzí. Možná si většinu času budou stěžovat stejně jako jedna paní, kterou jsem potkal u stánku se zmrzlinou. Říkala, že ji z důchodu nic nezbylo a teď jí ta hrozná prodavačka v masně nedala zadarmo šunku. Dále utrousila něco o těch hrozných podnikatelích. Raději jsem to nekomentoval. Paní mi bylo samozřejmě líto, ale vybrala si svou cestu sama. Za vše mohlo její smýšlení a také rozhodnutí, která v životě udělala.euro2
Bohužel takových lidí je více, a když vidím, že první finanční rozhodnutí většiny z nich je, že si koupí auto na úvěr, které jim bere peníze, tak se ani nedivím, že dopadnou, tak jak dopadnou.

“Nezáleží na tom, jaká ekonomika je ve státě, záleží na tom, jakou ekonomiku máš TY! ” Harv EKER 

Ale teď jdeme raději k pozitivnímu příběhu mého souseda. Jeho první rozhodnutí bylo koupi byt na úvěr a pronajímat ho. V dnešní době má své zaměstnání, 12 bytů, které pronajímá a zainvestované peníze v akciích. Ale samozřejmě úspěch se nerodí přes noc. Ve 24 letech se mu kolegové smáli, že jezdí favoritem a říkali mu ať si koupí nové auto, ale to on neudělal, protože přesně věděl, co chce. V dnešní době je mu něco málo přes 30 let, a kdyby chtěl, tak už dnes nemusí pracovat, protože jeho investice pracují za něj. Asi nedopadne jako ta paní, která si stěžuje, že jí někdo nedá šunku zadarmo anebo jako jeho kolegové, kteří se mu smáli, co má za auto, a dnes stále mají svojí starou fábii.

“Někdy je lepší o svých penězích hodinu přemýšlet, než je rok vydělávat.“ John D.Rockefeller.

Jak byste na tom chtěli být Vy? Věřím, že všichni byste se spíše našli ve druhém příběhu. Pokud ano, tak na sobě začněte pracovat. Musíte totiž vědět, co chcete. Změnit své myšlení. Učit se od úspěšných a rozmýšlet si, zda Vás Vaše rozhodnutí dovedou k vytouženému cíli. K lepším rozhodnutím Vám pomůže, pokud si budete pokládat správné otázky jako třeba: „Je tohle rozhodnutí v souladu s mými cíli?“ nebo „Co by udělal úspěšný člověk?“. Otázek bude zřejmě více. Nicméně první věc, kterou udělejte je, že se rozhodnete stát se bohatými, ať se stane, co se stane. Pokud opravdu něco chcete pro vaše bohatství udělat, tak Vás zvu na naše 3 videa zdarma, kde se budeme touto problematikou zabývat Návyky Bohatých.

©Pavel Bouška,  www.navykybohatych.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here