Tajemství láskyplných vztahů

0
2702

Ano, dnes se budeme věnovat partnerským vztahům. Nápomocna nám bude slavná Barbara De Angelis – autorka mnoha pozitivně laděných knih (Tajemství okamžiku, Tajemství života, Jak milovat celý život, Tajemství harmonie – kde jste se tu vzali? …), která po celém světě šíří jediné: jak milovat, jak oživovat lásku a prohloubit důvěru a intimitu mezi partnery.

Zatímco většina z nás se vymlouvá, že v dnešní uspěchané době není možné mít jeden trvalý vztah, Barbara De Angelis spíše vidí problém se tomu druhému zcela otevřít, otevřít se svým citům, lásce a intimitě.

Přitom tím, že se otevřeme můžeme zažívat ty nejúžasnější momenty našeho života. Tím, že ty nejúžasnější momenty budeme sdílet s naším partnerem, můžeme prohloubit vzájemnou úctu a důvěru.

„Do nebe vede jen jedna cesta. Tady na zemi jí říkáme láska.“ Karen Goldman

Barbara De Angelis v knihách s oblibou uvádí svůj vlastní příběh.  „Kdysi jsme můj manžel a já strávili hodinku v krámku, kde jsme se rozhodovali, jaká si necháme tisknout svatební oznámení,“ vypráví Barbara. „Jste skvělý pár, povídá nám prodavačka Robin. Vypadáte jako nejlepší kamarádi a bylo moc hezké dívat se, jak si spolu rozumíte,“ pokračovala Robin s tím, že týden co týden k ní přicházejí lidé nechat si udělat svatební oznámení a pouze jeden z dvaceti párů ji přijde skutečně šťastný a plný vzájemné lásky.

Na vztahu, který nás podporuje, dodává odvahy, motivuje musíme tvrdě pracovat.  Inspirujme se proto Barbarou a jejími představami (z knihy Tajemství okamžiku):

1.    Život nás svedl dohromady proto, abychom si vzájemně pomáhali růst a abychom jeden druhému byli učiteli.
2.    Náš vztah je cenný dar – provede nás čímkoli, čemu se potřebujeme naučit, abychom se stali sebevědomými, milujícími lidskými bytostmi.
3.    Výzvy a potíže, které prožíváme, nám vždy poskytnou lekce, které nejvíce potřebujeme.

Jestliže prožíváme veškerá protivenství jako úkoly, jimž se musíme přiučit, má náš vztah vyšší smysl. Autorka sama se přiznává k občasným roztržkám ve svém manželství, které však vztah oživují: „Vzpomeneme si, že jsme si tuto společnou cestu vybrali z nějakého důvodu a tím, že tak učiníme, dokážeme se rychleji zbavit hněvu, překonat svůj pocit ublížení, odpustit a nalézt věčné pouto lásky, přítomné pod všemi ostatními pocity a problémy,“ vysvětluje autorka.

Mít jasnou vizi je podle De Angelis první pravidlo úspěšných vztahů, druhé je sdílet skutečné okamžiky – procházky, sdílení emocí, společné zážitky a hlavně ocenění!

Miluji na Tobě, že… a nechte vašeho partnera doplnit, co na vás nejvíce miluje.
Miluji Tě proto, že…doplňujte, dozvíte se krásné věci.
Jsem Ti vděčný za…tady máte šanci poděkovat a ocenit.
Je mi líto, že…příležitost k omluvě, diskuzi.

Právě tyto láskyplné procesy vytvářejí zázraky, píše Barbara De Angelis. Účinkují proto, že otevírají dveře k vašemu srdci a současně zvou dovnitř lásku vašeho partnera.
Pokud jste tak vy a váš patrner ztratili svůj směr, hledejte skutečné okamžiky. V nich naleznete cestu zpět do vašeho srdce.

„Láska je rozhodnutí, které činíme každým okamžikem.“

Co nás rozvíjí a co o nás vypovídá víc než naše vztahy? A co nám dává sílu prosadit se, žít spokojeně a vědět tak, že i my máme právo na štěstí? Ano, láska!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here