Toto je mé maximum, lépe to nesvedu!

2
1710

Dnes se opět ohlédněme na tématiku článku Dám do toho všechno! Článek se těšil vaší veliké oblíbenosti a nyní se ponoříme ještě hlouběji. Připravte se, půjdeme přímo k jádru věci!

V současnosti již moc dobře víme, že dávat do každé činnosti maximum, absolutně vše, nechat v každé odvedené práci kus sebe samotného, zanechat v každé činnosti část svého srdce, to vyžaduje nepopsatelnou porci vnitřní síly a někdy i náročného přemlouvání se! A ačkoliv se nám některé úkoly zdají zpočátku až “nemožné”, ale my i přes to necháváme v činnosti své maximum, znenadání přichází zlom: Původně “nemožné” se mění na skutečné. Co se to stalo? Nic. Pouze jsme se sami sebe zeptali na správnou otázku vedoucí ke kýženému výsledku, nic jiného.

“Toto je mé maximum, lépe to nesvedu!“ Konáte celý den v tomto duchu? Naprosto při všem? Ne? Vždyť v tomto jednání je skryta vnitřní spokojenost a slovně nevyjádřitelný klid! Je vaší poslední otázkou při dokončení jakékoliv práce vždy: “Je možné to udělat lépe, nebo ne?“ Nyní nemluvíme o ničem jiném, než o konkrétní interpretaci slovního spojení: „Dám do toho všechno!“ Prostě a jednoduše jednám úplně nejlépe, jak jsem v daném momentu schopen. A zároveň jednám s ostatními v tom duchu, že i oni odvádějí to nejlepší. Jakmile neustále konáte v tom duchu a víte, že tak koná i vaše okolí, docházíte k zajímavým zjištěním – ubývá sporů a hle! I celková atmosféra je rázem klidnější. To proto, že pokud kdokoliv nesplní svůj úkol, my nemáme žádný důvod se na něj zlobit! V duchu si opakujeme: „Konal nejlépe, jak uměl.“ Doučení se konkrétní činnosti je druhá věc. To je celá věda!

A nyní k aplikaci této myšlenky… Opět, v jednoduchosti je síla! Není potřeba ničeho jiného, než jedné tázací věty, jež si snadno zapamatujete. Neustále se sami sebe ptejte na následující: “Dokážu tuto práci (tuto dovednost) odvést ještě lépe?” Nebo konkrétněji: “Je možné se na čtení ještě více soustředit a pojmout tak informací a myšlenek ještě více?” Zeptejte se na to sami sebe… Možná mi dáte za pravdu a dojdete k velice zajímavým zjištěním, které nás například při čtení ještě před chvílí vůbec nezajímaly. Ale nyní zjišťujeme, že nás neskutečně vyrušují. Možná je to kroužení myší kolem textu nebo jeho označování, možná je to klepání rukou do stolu apod. Všechny tyto činnosti snižují naši koncentraci o celá procenta!

Odvádějte neustále své maximum a dejte sbohem všem ubohým myšlenkám na ušetření se, jež nás o sílu pouze okrádají! Poté se na konci každého svého úkolu sami sebe zeptejte: „Je toto mé maximum? Šlo by to učinit ještě lépe?“ V případě, že odpovíte s absolutně čistým svědomím: „Ano!“, odvedli jste to nejlepší ze sebe. A pocitu skvěle odvedené práce nic nebrání se naplno projevit.

Pamatujte: Čím vícekrát si tuto otázku za den položíte, minimálně přesně tolik odpovědí a možností řešení vás napadne. Jelikož na svou otázku dostáváte odpověď vždy!

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobré ráno,
    je možné vás kontaktovat nějak osobně, např.mail či FB. Co článek to nová obrovská inspirace. Častokrát bych se ráda na zeptala ještě na spoutu dalších věcí.

    Díky a hezký den 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here