Orient-Express: Kam se vydat ve velkém stylu?

0
4472

Historii a kouzelnou atmosféru Venice Simplon-Orient-Epressu jsme již zmiňovali v jednom z našich článků: Orient Express: Jízda nejromantičtějším vlakem. Čtyřikrát v roce je k vidění Praze při své cestě z Benátek a z Vídně. To ale neznamená, že nabízí pouze čtyři možnosti, kdy ochutnat elegantní jízdu králů s tak dlouhou a barevnou historií. Evropských tras je několik a příští rok přibudou i novinky, tak proč si je nyní nepředstavit, aby plánování bylo inspirací poněkud usnadněno.

Kromě osmi pravidelných tras spojujících Londýn s Benátkami přes Paříž, Budapešť, Prahu nebo Vídeň, je další zastávkou slavná metropole Řím (mimochodem momentálně číslo 4 v letošním žebříčku Travel + Leisure Top 10 Světových metropolí). Na trase Londýn – Paříž – Benátky a zpět vlak pouze krátce staví, takže tato jízda bývá oblíbená převážně mezi byznysmeny, kteří za svými obchody snů cestují v královském stylu a příjemně naladěni. V dálce za sebou nechávají stres z dlouhých řad a celních kontrol v davovém šílenství letišť a ubíhající krajinu si vychutnávají při sklence šampaňského. Ale i jako luxusní projížďka v románovém světě tato „rychlá“ trasa stále láká své příznivce, kteří už ze zásady nechávají pro tuto jízdu trička a džíny doma.

Společnost Orient – Express Hotels & Trains & Cruises však vedle kvalitního servisu a výjimečnému pocitu z jízdy nabízí také kvalitní rozhled, co se týká poznávání měst velkých jmen. A tak na svých pravidelných trasách nabízí nějaký čas na sblížení s místem a většinou čeká až dvě noci kromě Paříže ve všech zmiňovaných metropolích, dokud se nerozhlédnete a nenaplníte se zážitky z monumentů a jedinečné atmosféry. Hotely a ubytování nechává v tuto chvíli na vašem svobodném rozhodnutí i kreditní kartě, ale jakmile vstoupíte zpátky do vyleštěných útrob této legendy, opět budete hýčkáni a obskakováni, jako byste z pohádky nikdy nevystoupili.

Tyto pravidelné trasy, které se pohybují od 1300 do 2600 EUR (cca 35 700 do 71 500 Kč) podle destinací a místa odjezdu, byly letos obohaceny premiérovým duetem: Paříž – Budapešť – Sinaia – Bukurešť – Istanbul a dále Istanbul – Bukurešť – Budapešť – Benátky. Při první trase Orient-Express zastavuje v rumunské Sinai, aby vás nechal nahlédnout do jednoho z nejkrásnějších evropských zámků Peles. Zámek byl zkolaudován v roce 1883 a už v té době tam Orient-Express stavěl a jeho první pasažéři zámek navštívili. Přenocování v hotelích v Budapešti a Bukurešti, stravování v těchto hotelích a průvodcovské služby jsou zahrnuty v ceně celého šestidenního výletu obou tras. Letošní jízda již proběhla a ta v příštím roce přijde na 4350 EUR (cca 120 tisíc Kč) za cestu z Paříže do Istanbulu a 3405 EUR (cca 94 tisíc Kč) z Istanbulu do Benátek.

Na příští rok je naplánována také nová zastávka v místě, které je stále více oblíbenější. V polském Krakově bude Orient-Express stavět při své cestě z Benátek po dvě noci a opět dá svobodně rozhodnout svým cestujícím, jak strávit noc i den v tomto krásném historickém místě. Zatím se tam objeví pouze jednou ročně v červenci a trasa povede přes Vysoké Tatry.

Co se dalších trasových perliček týká, ještě zdaleka nejsme u konce. Venice Simplon-Orient-Express pro nadšené cestovatele nabízí balíčky dovolených, které si užijete do posledního detailu! Ať už je to dovolená „Poklady Itálie“ – 3 noci v Římě, 1 noc ve vlaku a 2 noci v Benátkách nebo „Romantika Paříže“ s cestou z Londýna do Paříže a se strávením dvou nocí v jednom z pařížských hotelů, které dostanete na výběr. Orient-Express se dokáže postarat o pohodlí nejen co se vlaku týče, ale má um ukázat vám místa jiným, jedinečným způsobem. Kompletních dovolených má v nabídce šestnáct a to se stále bavíme pouze o Venice Simplon-Orient-Expressu. Společnost Jamese Sherwooda má kromě britského pokračování tohoto slavného vlaku British Pullman v záloze ještě 4 neméně zajímavé vlaky. Ty si spolu se slavnými osobnostmi, kteří Orient-Expressem cestovaly, představíme v dalším článku. Pro tento výjimečný a nezapomenutelný způsob cestování totiž není pro slova nikdy dostatek místa.

Video a Wallpaper galerii Orient Expressu naleznete pod článkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here