Švýcarský Kulm Hotel: Cokoliv si přejete

0
1513

Ze svého pokoje hotelu Kulm si tak donekonečna můžete okouzleně prohlížet krásné údolí Engadin, hory tyčící se vysoko k oblakům i horské jezero nepřestávající všechny fascinovat svou průzračností.

Kromě pomyslných šesti hvězdiček, kterými hotel demonstruje svou jedinečnost, má v kapse ještě jeden veliký trumf. Je jím více než stopadesátiletá tradice. Kulm Hotel otevřel své brány již v polovině 19. století, konkrétně v roce 1856, jako vůbec první luxusní ubytování v této lokalitě. Tři hotelové budovy však stály už o mnoho let dříve, nejstarší z nich byla vybudována roku 1760. O téměř století později zakoupil stavby Johannes Badrutt, první muž, jenž začal podněcovat bohaté Angličany, aby začali cestovat do švýcarských Alp. Posledním důležitým letopočtem je ještě přelomový rok 1878, kdy se Kulm Hotel stal vůbec první švýcarskou budovou, do níž proudil elektrický proud.

V první polovině dvacátého století Svatý Mořic hned dvakrát hostil Olympijské hry, což hotelu přineslo spousty nových zákazníků. Nedá se však říct, že v ostatních sezónách by si horský hotel stěžoval na nedostatek dobrých klientů. Právě naopak, v průběhu své dlouhé existence Kulm přivítal nejvýznamnější světové osobnosti, od královských rodin, přes politické špičky a úspěšné podnikatele až po hvězdy showbusinessu a sportu.

Kulm je sezónním hotelem otevřeným pouze od prosince do začátku dubna a následně od konce června do září. V zimě oceňují milovníci zimních sportů jeho strategickou polohu pouze několik desítek metrů od základní stanice lanovky, v létě jsou naopak hosté okouzleni krásami horské neposkvrněné přírody.

V téměř dvou stovkách pokojů stylový luxus skrývá i nejmodernější technologie. Prostorné ložnice s tradičním nábytkem, luxusní postele a mramorové koupelny… Další velkou předností jsou i neobvykle velké šatní skříně, pravděpodobně kvůli všeobecně uznávanému očekávání, že ve večerních hodinách budete ve veřejných prostorách nosit slavnostní oblečení.

Pro zábavu a potěšení hostů stojí na pozemku hotelu mimo jiné golfové hřiště, místo pro hraní curlingu a celosvětově proslulá bobová dráha. O standardním vybavení luxusních hotelů, jako je plavecký bazén, sauna a lázně bychom se snad ani nemuseli zmiňovat. Nudit se zde tedy jistě nebudete, možná dokonce zapomenete, že jste sem přijeli hlavně za účelem vaší největší zimní vášně, lyžování.

V nadšených ohlasech lidí, kteří Kulm Hotel navštívili, lze vysledovat jeden spojující prvek. Je jím jednoznačné nadšení z poskytovaných služeb. Personál je nadmíru profesionální a dokonale ctí motto hotelu „Cokoliv si přejete.“ Ceny za pokoj se mění v závislosti na jeho typu i na sezóně. Zatímco nejjednodušší pokoj v nízké sezóně (do 20. prosince) přijde na 198 eur, v nejvyšší sezóně se cena za tentýž pokoj vyšplhá až na 309 eur. Za dvoupokojové apartmá v nejrušnějším období byste museli zaplatit až 2774 eur.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here