Systém Crestron: Bydlení v nové dimenzi!

1
1420

Představte si páteční večer, kdy necháváte tíhu pracovního týdne za vámi a těšíte se na zaslouženou relaxaci. Shodou okolností jste nedávno poznali příjemnou dívku či šarmantního muže a čeká vás příjemně strávený večer ve dvou. V kuchyni si nalijete sklenku dobrého pití a pohodlně se usadíte na pohovce. Ze stolku vezmete nenápadnou obrazovku, která může vypadat jako větší kapesní počítač a stisknete tlačítko. Nezdá se vám, že osvětlení se stalo tlumenějším? Po stisknutí dalšího tlačítka uslyšíte, jak se domem rozeznívají první tóny příjemné skladby. Váš ukazováček se lehce dotkne obrazovky znovu, záclony se dají do pohybu a najednou máte absolutní soukromí. Pár dalších letmých doteků a vidíte plápolat plameny v krbu, cítíte vůni pizzy z kuchyně, kde se aktivovala právě trouba a pokud byste byli na zahradě, tak si všimnete začínající filtrace vody v bazénu a jejího postupného oteplování na nastavenou teplotu. Jakmile se odeberete k nočnímu koupání, systém při vstupu do oblasti bazénu sám zapne podvodní hudbu.

 Už chápete? Crestron je univerzální systém, který propojuje všechny elektrická zařízení v domě a dokáže je všechny z jednoho místa ovládat. Pár funkcí, které jsme demonstrovali na příkladu s romantickým pátečním večerem, není zdaleka konec! U zrodu tohoto vynálezu stáli nadšenci do high-end audia, kterým překáželo velké množství ovladačů ke každé části jejich sestavy, a tak si postavili jednoduchý dotykový panel, který se stará o všechno. Byla jen otázka času, kdy se vynalézavým hochům připletlo do cesty nepohodlné vstávání k vypínači osvětlení, takže jim na obrazovce přibylo další tlačítko vládnoucí světelné náladě místnosti. Záhy zjistili, že mít dům na ovládání je mnohem zábavnější, než si kdy mysleli! Začali si dálkově připravovat horkou koupel, větrali místnosti, zalévali zahradu a dnes dokonce dají příkaz ledničce, aby zkontrolovala svůj obsah a objednala přes internet chybějící jídlo!
 Pokud si začínáte myslet, že člověk musí být extrémně líný, aby mohl něco takového vymyslet, pak se nenechte mýlit. Jde i o vaši bezpečnost. Klepněte na ikonku a okamžitě vidíte, které okna a dveře v domě jsou nedovřené, ve které místnosti se někdo nachází a kdy do ní vstoupil. Vloupal se dovnitř důmyslný zloděj? Crestron se o něj postará! Rozsvítí světla v místnosti, elektronickými zámky uzavře všechny východy a přivolá policii. Pokud jste na delší dovolené, pak se čas od času automaticky zapne stereo, v některé místnosti se rozsvítí světla a zatáhnou se záclony – jednoduše dokonalá simulace obydleného domu, díky které nikdo nepozná vaši nepřítomnost a vy můžete mít klidný spánek tisíce kilometrů daleko od vaší vily.
 Ke správnému pohodlí přispívá také ideální klima, takže co můžeme očekávat zde? Kromě nezávislého nastavování teploty a vlhkosti v každé místnosti se připravte na lahůdky jako automatické sklápění venkovních žaluzií při silnějším větru, rozmrazování chodníků při ranních náledích, nebo vytápěný okap, který si vezme na starost přemíru sněhu na střeše.
 Jestli jste už teď přehlceni schopnostmi revolučního nástroje, tak vězte, že možností je mnohem více! Poslední zajímavostí je fakt, že celý systém nemusíte ovládat jen z domu prostřednictvím přenosné obrazovky. Nahrajte si do svého mobilního telefonu speciální software nebo se připojte na heslovanou stránku na internetu a z pohodlí houpací sítě na některém z panenských ostrovů v Karibiku zadejte příkaz, že se vracíte domů. Věrný sluha Crestron se postará, aby při vašem příjezdu bylo vše přesně podle vašich představ!
 Pokud se připravujete na stavbu svého ideálního bydlení a Crestron vás zaujal, počítejte s náklady na instalaci v celkové výši 10% z ceny domu. Dolce vita nebyl nikdy sladší…

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here