Clearaudio: Světová jednička pro milovníky hudby!

0
1014

V dnešním světě je každý obklopený digitalizací, která většině z nás velmi zpříjemnila život. Na druhou stranu existuje jistá skupina lidí, kteří tento trend troufale ignorují! Poznáte je snadno, spojuje je totiž stejná vášeň – audiofilie. Nebojte se, nejde o nic nelegálního.. Jen se připravte na záplavu nadšeného vyprávění o A/V zesilovačích, chvějkách, pračkách signálu, atd.. Jde vám z toho hlava kolem? Dnešní článek vám pomůže odhalit, kam až taková vášeň může zajít a co se z ní zrodilo.

Velké společnosti mají velké vize a když za 28 let ušli v německé Clearaudio tak dlouhou cestu ve vývoji, rozhodli se pokořit metu nejvyšší. Dámy a pánové, představujeme vám Statement, nejlepší gramofon světa! A dopředu vám radíme, zkontrolujte si pevnost konstrukce svého domu… Ptáte se, co to má společného s nejlepším gramofonem na světě? Jednoduše to, že jeho váha dosahuje gigantických 350 kilogramů! Na váze se podílí velkou měrou elegantní stojan z leštěné oceli, uprostřed kterého je 80 kilové závaží vyrovnávající veškeré možné vibrace, které negativně ovlivňují bezchybné přehrávání vynilu.

Až si zkontrolujete pevnost vaší podlahy a po zprovoznění tohoto technického zázraku vyberete první desku, která bude poctěna reprodukcí, umístíte ji na vrchní talíř vysoký přes 20 centimetrů. Zde přináší Clearaudio další technologickou finesu – o přenos otáček se stará stejný elektromotor, který naleznete v Mars Roveru, robotu určeném pro zkoumání povrchu na Marsu! Spolehlivost je zajištěna… Na další detailní informace je výrobce skoupý, víme jenom, že o ideální přenos zvukové stopy se stará přenoska Goldfinger, která je účelně vyrobena z 24 karátového zlata a samostatně stojí 245 000 korun. Cena kompletně vybaveného gramofonu se pak dostává o jeden řád výš, a to na celých 2 500 000 korun. Království za koně, rodinný dům za gramofon!

Nejvyšší model Clearaudio Statement jsme si v celé kráse prohlédli na exhibici luxusu a stylu mmotion’07, reportáž a přehled těch nejvybranějších kousků z přehlídky si můžete přečíst v našich článcích.

Dobrá zpráva pro všechny stavitele je ta, že si můžete svůj ideální přístroj poskládat podle individuálním požadavků. Clearaudio dává k dispozici základní platformy, které mohou být osazovány různou kombinací komponentů a pokud nesáhnete po vrcholovém Statement, můžete si pořídit fantastický gramofon v ceně od 27 do 745 tisíc korun. Navíc máte možnost nechat si pozlatit veškeré kovové součásti, které se na vašem budoucím členu rodiny nachází, což zvedne cenu o dalších 20%.

Pokud právě začínáte přemýšlet o své nové hračce a vrtá vám hlavou, kde seženete kvalitní vynily, můžete být klidní. Naprosto stačí stará sbírka desek, pro kterou je připravena ošetřovatelská péče vyššího standardu než v Karlových Varech! Za cenu kolem 90 tisíc si můžete pořídit pračku desek Matrix II., která vyčistí zanesené zvukové drážky a zestárlý projev vašeho oblíbeného interpreta se změní na hlas plný života!

Máte tedy svůj gramofon Clearaudio, vyčištěné desky, reproduktory odpovídající úrovně, například B&W řady 800, a zbývá už jen elektronické vybavení. I na to inženýři v Německu myslí, a tak máte k dispozici špičkové zesilovače v ceně 115 tisíc, které dodají zvukovému projevu tu správnou sílu a další vybavení zajišťující přesný převod signálu. Nezoufejte, pokud nejste experti v technice a přesto chcete ten nejlepší zvuk, všichni distributoři jsou vyškolení profesionálové a můžete nechat ideální řešení na nich. Stačí pouze jediné – stanovte jim cenový limit…

Teď se pohodlně usaďte, vyberte svou oblíbenou skladbu a otočte volume doprava. Koncert začíná!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here