Sylvester Stallone: Bájný hrdina opět ve formě

2
1734
Mladší generace by jej označily za dědečka. Ovšem Sylvester Stallone ve svých 61 letech srší fenomenální formou. Mnozí sami sebe věkem odepisují, zatímco Stallonova muskulatura tančí v rytmu vitality. Po jeho postavě touží kdejaký dvacetiletý mladík, stejně jako mnohé dvacetileté slečny. A to především díky charisma, které mu zpoza ošlehaných rysů obličeje vyloženě svítí z očí. Vybojoval si post velmi uznávaného herce. Zmíníte-li dnes jméno Sylvester Stallone, prakticky každému vyskočí na plátno představivosti známý svalovec. Jak se prosekal ke slávě a k uznání? Bylo to štěstí, mnozí by řekli dokonce – měl jen štěstí a jednalo se o náhodu. Avšak jediné, co Sylvester Stallone měl, je buldočí zarputilost a neústupná vytrvalost.
Byl vyhozen hned z několika středních škol. Jedna z nich jej dokonce označila za člověka, který jistě skončí na elektrickém křesle. „Cha,“ může teď vítězně vzkázat na jejich adresu. V samotných počátcích herecké kariéry se dokonce pral se životem jako bezdomovec a přespával na autobusovém nádraží. Měl však vroucí sen! Díky němu si udržel pozitivního ducha, jak nám radí i tento článek! Arénu ulice toužil zaměnit za opravdový ring. To rozhodlo o zbytku jeho života. S vizí filmu „Rocky“ se nenechal zastrašit ani nesčetnými odmítnutími ze stran producentů. Jeden z nich dokonce prohlásil, že film financovat bude pouze v případě, že Rockyho ztvární známý uznávaný herec. Stallone to razantně odmítl, vždyť hrát roli Rockyho byl jeho jediný sen. Nedokázal si představit, že by někdo jiný prožil jeho sen. „Koupili byste si auto svých snů, aby jej mohl řídit někdo cizí?“ Pokračoval tedy dál, film zdárně natočil a kritici se opět sletěli jako krvelační supi!
Mnohokrát z jejich upovídaných úst slyšel, že film je nezajímavý kýč, bez šancí stát se kasovním trhákem. „Tohle lidi nebude zajímat,“ namlouvali především sami sobě. Sylvester Stallone měl totiž ucpávky v uších. A vyplatilo se! Kritici upadli v zapomnění a Rocky má ve Philadelfii i svou sochu. Stal se inspirujícím příběhem a symbolem naděje, odhodlání a triumfu. V posledním šestém díle Rockyho, který Sylvester Stallone i sám režíroval, zazněla věta, která dokonale shrnuje celou filozofii série o hrdinném bojovníkovi. Rocky ji při vypjatém rozhovoru sklíčeně předává svému synovi, ale její poselství patří nám všem. „Život není o tom, jak tvrdou ránu dokážeš dát, ale jak tvrdou ji dokážeš přijmout a pokračovat dál!“ V souvislosti s tímto se vybízí i staré čínské přísloví z našich citátů: „Sedmkrát jsi upadl – tak tedy osmkrát vstaň.“ A to je dámy a pánové Rocky Balboa. Rocky Balboa v každém z nás.
Po šestém díle Rockyho do kin začátkem roku 2008 přilétne i poslední, čtvrtý díl Ramba, kterým chce Sylvester Stallone zarazit vykřičník za svou hvězdnou kariérou. Ukázky z nového Ramba nasvědčují, že to opět bude omračující řež, ve které Rambo bude trhat končetiny, zasypávat masy nepřátel sprškou olova a kuchat jejich těla. Slabší povahy by některé scény měli raději trávit nalačno. Zatímco příběhy Johnyho Ramba mohou někomu připadat jako akční pohádky, mají jistě své čestné místo na výslunní akčních filmů… Ve své době rozhodně.
V bratrovražedném souboji Rocky vs. Rambo přesto vítězí Rocky Balboa a jeho poselstvím zakončíme tento článek. Stalo se inspirací milionů lidí po celém světě, v jejichž srdcích zanechává jasný vzkaz – nikdy se nevzdávejte! Kdykoliv to vypadalo s Rockym opravdu příšerně… Sražen v kalužích krve a trpkého potu, kdy se i divák krčil pod jeho bolestí… Rocky vždy vstal, aby svým pohledem rázně sdělil soupeři: „Možná jsi mě teď srazil k zemi, ale jakmile zápas skončí, můj obličej bude stát nahoře!“

2 KOMENTÁŘE

  1. Filmová série Rockyho pro mne byla a stále je jednou z nejvíce inspirujících záležitostí na cestě k úspěchu. Sylvester Stallone ukázal, že praví šampioni se rodí z touhy srdce. Fenomenální příběh Rockyho Balboy je natolik motivující, že si téměř denně pouštím vybrané songy ze soundtracků všech dílů k ranním cvičením, domácím pracem nebo jen tak pro inspiraci. Dokonce i v posilovně kam chodím mi tuto mou oblíbenou hudbu pouštějí. Opravdu legendární příběh.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here