Fascinace týdne: Globální portál luxusního zboží JamesList.com

0
1590
Tvůrci tak ani nemusí zdůrazňovat, že luxusní zboží je jejich opravdovou vášní. S hlavním sídlem ve švédském Stockholmu však nejsou nijak limitování pro celosvětovou působnost. V současné době mají další kanceláře v Londýně, Marbelle a Frankfurtu. Financování takového projektu však nemá svůj původ v provizích z prodeje, inzeráty s luxusním zbožím stejně jako jejich nákup je zcela zdarma a hlavní příjem má JamesList.com pouze z klasické reklamy. A tyto příjmy jsou dostatečné, aby projekt mohl nadále růst a rozvíjet – tvůrci hlásí, pro budoucnost jsme zajištěni.
„Vzhledem k neustálým měnovým změnám a fluktuacím na trhu jsme viděli jako skvělou příležitost nabídnout vážným zájemcům perfektní nástroj na srovnávání luxusního zboží – tak aby si mohli nakoupit své sny za nejlepší cenu. Bez ohledu na lokalitu, kde se zrovna nachází,“ vysvětlil vznik portálu generální ředitel Noam Perski a dodává: „Spojili jsme se s nejlepšími a nejvýznamnějšími prodejci v oboru, dubajským Alain Class Motors počínaje až po monackou International Yacht Collection, abychom mezinárodním zákazníkům mohli nabídnout komplexní obchodní místo.“ Vzhledem k mezinárodnímu pojetí projektu je tak pochopitelná nabídka několika jazykových mutací a také výběr zobrazení měny.
A co zajímavého na JamesList.com naleznete? Záleží na vašem apetitu a peněžence. Mezi novinkami naleznete například vůz formule 1 Ferrari F60, model pro letošní sezónu, se kterým budou Kimi Raikkonen a Felipe Massa bojovat o prestižní titul mistra světa a pohár konstruktérů – letos obzvláště hodnotný cíl, jelikož Ferrari oslaví 60 let své účasti v šampionátu F1. Jako jediná značka nevynechalo jediný ročník.
Pokud zrovna nejste fanoušky formule 1, ale přesto se rádi oddáváte rychlosti, na portálu si přijdete také na své – mezi novinkami je nové červenočerné Audi R8 5.2 FSI s výkonem 525 koní a cenou 142 tisíc euro, které bylo představeno minulý týden na detroitském autosalonu. Ve výbavě vozu nechybí ani audio systém Bang&Olufsen. Dál v nabídce naleznete i další skvělé vozy, jako například nejrychlejší vůz planety SSC Ultimate Aero s výkonem 1 183 koní a maximální rychlostí 412 km/h, hned vedle v nabídkách uvidíte 15 vozů Bugatti Veyron k okamžitému odběru nebo se můžete pokochat nabídkou 135 vozů Aston Martin.
Pro mořeplavecké zážitky nabízí JamesList.com v současné době přesně 555 jachet k prodeji a 131 lodí k pronájmu, a k nalezení jsou opravdu i raritní kousky. Nabídce vévodí 170metrová megajachta Pavel Shaposhnikov za neuvěřitelnou cenu 420 milionů euro. A následují ji další obří lodě ze stejnojmenné ukrajinské flotily. Až na dalších místech naleznete menší lodě. Například téměř 40metrovou jachtu Lady Belmor s dvěma motory o výkonu 2040 koní za cenu 17,85 milionu euro nebo naprosto oslňující 38metrovou plachetnici Freivokh S/Y Tiger…
Nabídka hodinek je vskutku nekonečná, značky jako IWC, Omega, Breitling, Ebel, Tag Heuer, Patek Philippe a mnoho a mnoho dalších známých, méně známých, slavných i vycházejících… Za pozornost rozhodně stojí Zenith Zero-G Tourbillon s cenovkou 290 tisíc euro, černé masivní hodinky s průměrem 46.5 milimetru jsou více tourbillounem než hodinkami; slavný mechanismus eliminující vliv zemské gravitace na chod hodinek je hlavní dominantní částí a patřičně na sebe strhává pozornost. Hodinky jsou vyrobeny z titanu vyztuženého kevlarovými vlákny, chlubí se 1000m vodotěsností, uvnitř se nachází 166 precizních součástek a rezerva nátahu je udávána 50 hodin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here