Olympijský Peking: Ubytování pro náročné

0
1173

China World Hotel

Jako ve velkolepém sídle dávných čínských vládců si budete připadat ve stylovém business hotelu China World Hotel. Asi po hodině cesty z mezinárodního letiště vás řidič vysadí před komplexem evropsky vypadajících budov, ale jakmile vstoupíte do nedávno zrekonstruované haly, ohromí vás interiér bohatě zdobený asijskými motivy: mramorové fontánky, čínské fresky na stěnách a sošky jednotlivých postav zvěrokruhu. U příjemné recepční se ubytujete v jednom z 716 luxusně vybavených pokojů a po krátkém odpočinku se můžete vydat na prohlídku čínského hlavního města. China World Hotel sice stojí v blízkosti business centra, protože převážnou většinu hostů tvoří právě diplomati, obchodníci a podnikatelé, ale díky blízké stanici metra se můžete dostat i do turisticky atraktivních oblastí. Přímo v hotelu mají hosté na výběr z několika restaurací, kde si vybere určitě každý – ať už milujete důvěrně známou evropskou kuchyni, nebo chcete vyzkoušet tradiční „čínu“, zruční šéfkuchaři vám naservírují téměř vše, co si budete přát. Za jeden nocleh zde zaplatíte přibližně 5000 korun.

The Peninsula Hotel

Tento hotel se původně jmenoval Palác Peninsula a jeho majestátní venkovní vzhled naznačuje proč. Peninsula Hotel byl v devadesátých letech rekonstruován za finanční pomoci Spojených států a tato rekonstrukce se nepochybně vyplatila. Výhodná poloha v centru Pekingu zajišťuje pohodlnou dostupnost pamětihodností jako jsou náměstí Nebeského klidu a Zakázané město, ale také vlakového nádraží. Prostorné pokoje inspirované čínskou architekturou jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi, které hostům zaručují maximální pohodlí. Ve chvílích volna si můžete zaplavat v krytém bazénu, odpočinout v sauně, nebo se nechat namasírovat profesionálními maséry. Za jednu noc v jednolůžkovém pokoji zaplatíte v přepočtu minimálně kolem 7000 korun.

Grand Hotel Beijing

Tradiční čínská architektura vás okouzlí hned, když spatříte tento Grand Hotel. Exteriér i interiér se nesou právě v tomto duchu a těšit se můžete na spoustu květin, slonovinové sošky i uvítání ve velkém stylu. Dominantou hotelu je mramorová fontána s 12 znameními zvěrokruhu. Ve stylových pokojích čeká luxusní vybavení, za zmínku stojí především okouzlující koupelna s obrovskou vanou. O vaše pohodlí se 24 hodin denně stará profesionální tým hotelových zaměstnanců a pokud toužíte po relaxaci, zastavte se v hotelových římských lázních. V tamější restauraci podávají vynikající kombinace západních a čínských receptů. Nejobyčejnější ubytování přijde na 5000 korun za noc.

I když čínská vláda neustále provokuje okolní svět mnoha kontroverzními kauzami, ve svém jádru je tato země proslulá svou dávnou kulturou a rozhodně stojí za návštěvu. Jedinečná architektura, kterou nenajdete nikde jinde, nebo proslulá čísnká kuchyně zajisté okouzlí i vás.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here