Luxusní bydlení: Dům ve tvaru šnečí ulity

2
1201

Šnečí dům leží v Mexiku a je dílem mexického architekta Javiera Senosiaina. Zvenku láká k návštěvě zvláštní atypický tvar s mnoha barevnými okýnky a sklíčky, uvnitř pak dům připomíná šnečí ulitu s velkou porcí přírody. Nikde neuvidíte rovné linie ani chodby. Vše je přirozeně propojené a tvoří unikátní celek.

Kuchyň zbudovaná do tvaru jazyka vzbuzuje pocit, že roste ze zdi a podobný dojem budí i postele. V obývacím pokoji stojí pohovka, která se podobá medúze a v ložnici vábí k odpočinku pohodlná vodní postel, jejíž nepromokavá matrace plave na opravdové studni.

Koupelna, která je součástí otevřeného interiéru, má neobyčejnou atmosféru. Malý vodopád jakoby vytéká ze zdi a naplňuje tak malé jezírko. Modré odlesky symbolizují vodní říši a podmořský svět. Vypadá to, jako by se architekt nemohl rozhodnout, zda ho přitahuje více pozemský nebo mořský svět. Šnečí ulita má však všude stejný tvar.

Dům ve tvaru šnečí ulity byl postaven v roce 2006 z ocelové mříže z latěk vyplněných betonem, což tvoří základ tak pevní, že odolá i zemětřesením postihujícím oblast mnohokrát ročně.

Mexický architekt chtěl dokázat, že se dům dá postavit z neobvyklých materiálů, může mít unikátní tvar a zároveň být bezpečný. Jedním dechem však dodává, že jeho šnečí dům není vhodný pro rodinu s malými dětmi. Chce však využít použité technologie na návrhy rodinných domů, které by byly nejen designově neotřelé, ale také funkční a hlavně odolné proti zemětřesení, bouřím i tornádům.

Článek vám v rámci exkluzivního partnerství přináší server Living.cz, přední český online magazín zaměřený na bydlení, dům a zahradu.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here