Stemme S 10-VT: Balet v oblacích

0
1896
Kdo z nás se v dětství někdy podíval na oblohu a při spatření letadla začal snít o pocitu volnosti a nezávislosti? Pamatujete si to vzrušení a mrazení v zádech při představě adrenalinových zážitků mezi mraky? Je to něco naprosto jiného než komerční lety Boeingem či Airbusem, nebo rekreační létání s turbovrtulovým letadlem. Jde o klid, harmonii, ale i adrenalin a pokoru před zemským živlem. Se Stemme S 10-VT toto všechno zažijete a váš seznam návykových aktivit se rozšíří o další položku – plachtění.
Německý výrobce dal tomuto revolučnímu větroni do vínku pár technických řešení, které z něj dělají jeden z nejlepších nástrojů ke splnění vašich leteckých přání. Díky geniálnímu řešení uložení vrtule můžete mít dva stroje v jednom: vysoce výkonný kluzák s vrtulí skrytou v posuvné přídi nebo motorový větroň překonávající rychlost 250 km/h, což je na tuto kategorii velice vysoké číslo. Stejně jako vrtule se v trupu skrývá robustní podvozek, který dovoluje vzlétat i ze zpevněných travnatých ploch.Takže pokud máte na svém pozemku 184 metrů dlouhou rovinku, můžete startovat ze zahrady.
Vnitřní nádrže o celkovém objemu 120 litrů pro vás znamená dolet přes 1730 km. Jinými slovy: pokud bydlíte v Praze, můžete si s radostí zaletět do Tuniska, porozhlédnout se kolem a na večeři být zase doma. Když použijete motor jen jako pomocníka, který vás vytáhne do 9000 metrů a zbytek nechá na vzdušných proudech, potom se délka pobytu ve vzduchu blíží leteckým pohádkám. Sledovat celý den rozeklané hory Alp nebo jinou omračující scenérii se tak stane vaší pravidelnou relaxací.
Kabina překvapuje svými rozměry a komfortem se může rovnat automobilu střední třídy. Dvě sedadla vedle sebe zaručují přímou komunikaci mezi piloty nebo také možnost sledovat nadšení a údiv vaší partnerky, když poprvé zažívá dobrodružství volného plachtění. Aby se vám sedělo opravdu pohodlně, máte k dispozici sedadlo nastavitelné do šesti různých poloh a teplota je kontrolována bohatou dodávkou čerstvého vzduchu skrze nastavitelný systém. Veškeré přístroje jsou napájeny solární energií, což jistě potěší příznivce ekologie.
Monstrózní křídla o rozpětí 23 metrů jsou příkladem použití moderních technologií v každé části letounu. Jsou celé z karbonu, skrývájí v sobě dvě 60litrové nádrže a po přistání je lze rozložit pro snadnější umístění v hangáru. Také můžete použít přepravní přívěs, postavený přesně na rozměry S 10-VT. S touto možností nemusíte mít větroň ani na letišti, ale v bezpečí a suchu zaparkovaný na vlastním pozemku.
Start v 7:30 z Belgie, snídaně ve Švýcarsku. Celý den plachtění a zpátky doma na čas. Pokud chcete zažít let se Stemme S 10-VT na vlastní kůži předtím, než vám bude říkat pane či paní, můžete si objednat od výrobce video zachycující tento výlet, cena přibližně 270 Kč. A bavíme-li se o cenách, za S 10-VT zaplatíte kolem 4 milionů korun. Letu zdar!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here