Šťastné náhody v životě

0
3431

Šťastné náhody jsou procesem pozitivních objevů na cestě životem. Jakmile máte jasný cíl, který nepřetržitě vizualizujete a na němž pracujete každý den, šťastné náhody a neočekávané události se ve vašem životě dozajista vyskytnou a každá z nich může pomoct k ještě rychlejšímu růstu a dosažení cíle.girl-356606_1280

Můžete třeba narazit na nějaký článek v časopise nebo se vám někdo zmíní o něčem, co jste dosud nevěděli. Může se vám dokonce stát, že jen přepnete televizi na jiný program, a právě ten vám poskytne nápad nebo informaci, kterou potřebujete k odpovědi na klíčovou otázku. Často můžete zažít i neúspěch či selhání, které se nakonec ukážou přesně tím, co se v dané chvíli mělo stát. Pamatujte, že neúspěch je jen dočasné zdržení.
Zajímavostí je, že pokud hledáte něco dobrého v každé situaci, jako byste to vždy také našli. Postoj a očekávání pozitivních událostí jako by jejich výskyt znovu a znovu přivolávali. Pokud klidně a sebejistě věříte v magii šťastných náhod, bez ohledu na to, co se děje, budete mít opakovaně pozitivní zkušenosti, která vám pomohou dosáhnout skutečných životních cílů.

„Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami.“ Caesar Gaius Iulius

Nesmíme zapomenout na jev zvaný synchronicita. Při synchronicitě je jediným vztahem mezi dvěma současnými událostmi význam, kterým jim dáte vy sami na základě cílů ve dvou odlišných oblastech vašeho života. Což zní složitě, ale na následujícím příkladu hned pochopíte.

Například si určíte jasný cíl do roka zdvojnásobit své příjmy. Ale hned další týden buď sami v práci nečekaně dáte výpověď, nebo ji dostanete. Zpočátku to vypadá jako pořádný problém. Nicméně hned den nato se vás kamarád zeptá, jestli jste někdy pomýšleli na zaměstnání v jiném oboru, kterému se například on věnuje. Náhodou jste četli několik zajímavých článků z této oblasti a dokonce jste i mysleli na to, že by mohla být pro vás vhodná, ale nevěděli jste, jak do toho. Rozhodnete se proto prozkoumat možnosti, najdete rychle se rozvíjející podnik v oboru či poprosíte kamaráda o pomoc, absolvujete pohovor, nastoupíte do práce a rok poté zjistíte, že vyděláváte dvakrát tolik než ve vašem předchozím zaměstnání a práce vás navíc baví víc než ta předchozí.

„ Když je člověk šťastný, neměl by chtít být ještě šťastnější. “ Theodor Fontane

Můžete si povšimnout, že mezi těmito dvěma událostmi nebyl žádný přímý vztah příčiny a následku. Jako by byly v čase a prostoru úplně odděleny. Ale jedno mají společné. Pomohly vám dosáhnout skutečného cíle, který jste si nastavili, totiž zdvojnásobení příjmů.

Jakmile se odhodlaně vydáte na cestu vytrvalých a rozhodných akcí k dobytí své mety, šťastné náhody a synchronicita všeho druhu začnou hrát ve váš prospěch. Nečekaně se budou objevovat lidé, kteří vám pomohou. Budou vám sami volat a nabízet své rady a služby. Narazíte na myšlenky a informace, o kterých jste dřív ani netušili. Budete mít nové nápady a postřehy, díky nimž ještě rychleji zamíříte ke svému cíli.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here