13 principů, jak prožít lepší život

1
4700

Existuje řada důležitých principů, jak si stanovit životní cíle a také jak jich dosáhnout. Jejich pravidelné studium, ale především využívání v praxi vám umožní prožít opravdu úžasný život. Není tedy na co čekat a pustit se do toho.

dvaspolu

1) Odhalte svůj potenciál.

Pamatujte na to, že vaše skutečné možnosti jsou neomezené. Cokoliv jste dosud v životě dokázali, je jen přípravou pro úžasné věci, kterých můžete dosáhnout v budoucnu.

2) Vezměte život do svých rukou.

Jste zcela zodpovědní za to, kdo jste, za všechno, co si myslíte, říkáte a děláte. A také za to, kým se stanete na své cestě vpřed. Na nic se nevymlouvejte, ani neobviňujte ostatní. Místo toho každý den spějte ke svým cílům.

3) Analyzujte své názory.

Vaše přesvědčení o vlastních schopnostech a o světě kolem vás, ovlivňují vaše pocity i skutky víc než cokoli jiného. Myslete v pozitivním duchu a v souladu s tím, čeho všeho chcete a můžete docílit. Budete-li pozitivní vy, bude pozitivní i svět kolem a naopak.

4) Stanovte si hlavní cíl.

Potřebujete ho, abyste stavěli svůj život na jeho základě. Takový cíl musí existovat, protože vám pomůže dosáhnout ostatních, menších cílů. Určete si proto, co je pro vás hlavním cílem. Žít bez cíle, je jako řídit loď bez kormidla.

5) Začněte na startovní čáře.

Když se chcete někam dostat, musíte si nejprve jasně určit, kde jste. Přesně tak je to i s vaším životem a cíli. Buďte k sobě upřímní a proveďte analýzu svého počátečního stavu, než se vydáte na cestu. Pak už lehce naleznete směr, kterým se vydat.

6) Měřte své pokroky.

Na cestě k cíli si stanovte jasná měřítka, ukazatele či jiné body, které vám ukáží, jak daleko jste se posunuli. Pomohou zjistit, jak dobře si vedete, a umožní vám také podle potřeby upravovat nebo korigovat vaše snahy.

7) Odstraňujte překážky na cestě.

Úspěch se odvíjí od vaší schopnosti řešit problémy a bořit bariéry, které vám překážejí. Naštěstí se právě obratnost v řešení problémů dá naučit praxí, díky čemuž dosáhnete všeho mnohem rychleji, než jste si kdy dovedli představit.

8) Buďte v kontaktu se správnými lidmi.

Výběr lidí, se kterými se rozhodnete žít a pracovat, má na váš úspěch větší vliv než si myslíte. Už dnes si proto vybírejte jenom mezi lidmi, se kterými se vám líbí, které respektujete a obdivujete. Pokud se sami chcete stát orlem, musíte také s orly létat.

9) Plánujte své aktivity.

Běžný člověk i s dobře myšleným plánem všelijak otálí a točí se v kruhu, aniž se do něčeho pustí. Schopnost dopředu věci plánovat a zorganizovat vám umožní uskutečnit i ty největší a nejsložitější záměry. Naplánujte si den podle svých představ a držte se toho.

10) Své cíle pravidelně posuzujte.

Každý den, každý týden i každý měsíc si vyhraďte čas na to, abyste znovu probrali a vyhodnotili své záměry a plány. Ujišťujte se, že jste stále na té správné cestě a že pořád pracujete na tom, co je pro vás důležité. Není nad to na okamžik zastavit, vypustit všechno a jen tak se zamyslet, kam směřujeme.

11) Neustále své cíle vizualizujte.

Buďte režisérem filmů promítaných ve své mysli. Vlastní představivost vám přinese jakýsi náhled budoucích úspěchů. Opakovaně zkoušejte své cíle vidět, jako byste jích už dosáhli. Takové zřetelné a vzrušující představy uvedou v činnost všechny vaše duševní schopnosti a umožní vám sny realizovat.

12) Vytrvejte, dokud neuspějete.

Vaše schopnost vytrvat je nakonec jediná vlastnost, která vám opravdu může zaručit úspěch. Vytrvalost je vlastně sebekázeň v akci a je také skutečnou mírou toho, nakolik si věříte. Už předem se proto rozhodněte, že se nikdy, ale opravdu nikdy nezastavíte a nevzdáte to.

13) Začněte…
Můžete přečíst spoustu knih a článků, jak dosáhnout cílů a snů. Můžete se bavit s úspěšnými lidmi, jak na to. Ale všechno přijde vniveč, pokud se konečně nerozhodnete a neuděláte první krok. Nebojte se a vyrazte směrem kupředu.

Věřte, že prožijete mnohem lepší a šťastnější život pokud budete vědět, kde jste, kam patříte, co děláte a za čím jdete. Jakmile budete znát odpovědi na tyto 4 věci, bude se vám vše zdát mnohem snazší. Bloudit životem bez cíle a smyslu není ono. Naše mysl je ráda pokud ví co chce a kam patří. Prožijte úžasný a naplnění život, proto tu jsme.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here