Soustředěnost: Cesta k úspěchu

0
2642

Na kolika koních dokážete jet najednou? Pokud jste nevyrůstali v cirkuse, tak vaše odpověď bude znít: „Na jednom“. Dobře. A myslíte si, že je možné jet na osmi koních najednou? Pro normálního člověka je už ta představa sama o sobě dost nereálná. Ale co když se přece jen nějaký šílenec rozhodne to vyzkoušet. Co by se stalo? Pravdou je, že i kdyby, jste se šli zeptat do cirkusu, odpověděli by vám, že tohle je šílenost. Skončilo by to pravděpodobně tragédií. A mluvilo by se o zázraku, kdyby to dotyčný vůbec zvládl bez zdravotní újmy. Proč toto téma? Budete se divit, ale stejné je to i s vašimi sny.

horse-60153_1280

Následovat 8 snů najednou, každý s jiným zaměřením a u každého očekávat nejlepší výsledek, je šílené. Pokud chceme, aby se náš sen stal skutečností, je důležité, abychom si vybrali jeden sen a tomu věnovali celou svou pozornost.

Netvrdíme, že nelze dosáhnout více snů. Vůbec ne. Postupně lze vše. Přesto si vždy musíte najít jeden hlavní, který je vašemu srdci nejblíž. Takový, pro který jste dostatečně zapálení a tomu se stoprocentně věnovat. Když totiž budete věnovat pozornost více věcem najednou, s největší pravděpodobností nedokážete udělat ani jednu pořádně. Proto je tak důležité zaměřit se pouze na jeden sen a jít si za ním.

„Žít bez cíle, je jako řídit loď bez kormidla.“ autor neznámy

Lidé, kteří se dokáží zaměřit pouze na jeden cíl, jsou mnohem úspěšnější než ti, co se pokoušejí dělat mnoho věcí najednou. Stačí se podívat na příklady úspěšných lidí, ať už do minulosti či současnosti. Většinou se jejich jména stala synonymními s jejich sny. Které synonymum vás napadne, když se řekne Edison, Picasso nebo Henry Ford?

Přestože měli i jiné aktivity a věnovali se i svým rodinám, své životy zasvětili jednomu snu. Proto uspěli. Nechtěli jezdit na více koních najednou. Jen na jednom. Totéž platí i o vás. Takže jaké synonymum by se mělo spojovat s vaším jménem?

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here