Walt Disney: Ukažte svou vizi lidem

0
2035

Pokud chceme, aby se naše sny změnily ve skutečnost, potřebujete si vytvořit vizi. Představu toho, co chcete, aby se uskutečnilo. Čím jasnější obraz svého snu máte a čím více detailů umíte popsat, tím snáze se váš sen uskuteční. Musíte ho vidět, musíte ho cítit a musíte jím přímo žít. Tak jako Walt Disney o Disneylandu.

14660127286_baaadbf6f5_k

Než začal Walt Disney stavět svůj proslulý Disneyland v Kalifornii, dlouho přemýšlel nad tím, jak přenést svou vizi nejen do investorů, ale především do svých dělníků. Vymyslel plán. Za normálních okolností by se začali budovat cesty a sítě, podle již předem načrtnutého plánu, pokyn od tohoto velikána byl však jiný.

„Neexistuje nic důležitějšího pro formování budoucnosti než vize.“ Victor Hugo

Nechal si zavolat stavbyvedoucího a dal mu jeden jasný pokyn, aby jako první postavili zámek Kouzelného království uprostřed parku. Nic jiného, jen kouzelný zámek. I když byli všichni tímto pokynem všichni dost udiveni, uposlechli jeho nařízení a začali stavět.

Když byl zámek dokončen, uspořádal velkolepou oslavu. Pozval všechny dodavatele, subdodavatele, investory, bankéře, architekty, dělníky a všechny, kteří se jakkoliv podíleli na výstavbě budování parku. Součástí toho všeho byla spousta jídla, hudba a taky času na to, aby si všichni prošli zámek, dotkli se jeho zdí, spatřili jeho nádheru a pocítili jeho kouzlo.

„Vše, co stojí za to mít, stojí za tu námahu toho dosáhnout.“ W. Disney

Potom všechny požádal, aby si sedli na svah kopce. Jakmile se všichni posadili a věnovali mu svoji pozornost, postavil se před ně spolu s plány parku v rukou. A začal vyprávět svou vizi, vykresloval svými slovy obraz divadel, obchodů, horských drah a her. Dal jim svoji vizi o budoucnosti Disneylandu.

Protože ve chvíli, kdy máte jasnou vizi a dokážete ji do všech detailů popsat a sdělit ostatním, dokážete v nich vzbudit nadšení. A pak už vám nic nestojí v cestě.

„Pokud o něčem dokážete snít, dokážete to i udělat.“ W. Disney

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here